Jejich předchozí druholigové utkání v Pardubicích totiž může být kontumováno v jejich prospěch z důvodu administrativní chyby pardubického klubu, který na soupisku v zápase 9. kola soutěže Pardubice – Karviná (21. 9.) zařadil svého disciplinárně potrestaného brankáře Luďka Frydrycha.

Ten v předchozím kole proti Táborsku vyfasoval po skončení zápasu dodatečný disciplinární trest. Údajně prokopl v útrobách stadionu dveře delegáta a ten jeho chování uvedl do zápisu o utkání, které Pardubičtí podepsali, jako hrubé nesportovní chování. To automaticky znamená, že se případem zabývá disciplinární komise svazu a potrestaný „hříšník" má až do jejího rozhodnutí pozastavenou činnost. Svazová disciplinárka však o Frydrychovi dosud nejednala, ten ale proti Karviné chytal a nutno dodat, že velmi dobře. Pardubice vyhrály 2:1.

„Zrovna před dvěma dny jsme se o tom se svazovými činovníky znovu bavili a byl jsem ujištěn, že podle disciplinárního řádu není o čem jednat. Zápas by měl být kontumován v náš prospěch, ale jestli to tak opravdu bude, to se neodvažuji tipovat," poznamenal k problému manažer Karviné Lubomír Vlk.