Vzhledem ke kvalitám obou celků a jejich postavení v tabulce se dala čekat velká fotbalová bitva, navíc dvou velkých rivalů, a to se potvrdilo.

Zápas plný emocí na hřišti i v hledišti, jednoho vyloučení a enormního nasazení nakonec skončil vítězstvím bruntálských hráček, i když by se dalo říct, že si domácí tým určitě porážku nezasloužil. Ještě v 81. minutě to bylo 1:1.

Od úvodního hvizdu oba týmy do sebe doslova naběhly. Hrálo se nahoru dolů a Havířovanky i bez posil z Baníku, zato se svou odchovankyní ve službách Olomouce Antalíkovou, si vytvářely slušné šance.

Hostující hráčky stále nemohly najít recept na domácí tým, působily nervózně a podrážděně, takže každý počin domácích neustále komentovaly, což jim hlavní rozhodčí velkoryse toleroval.

Havířovské fotbalistky (v modrém) si nezasloužily prohrát.

Havířovská Porembská pak trefila tyč, následně byla vyloučena Motlochová a Bruntál zahájil přesilovku.

Domácí přeskupily řady a pokračovaly v nadšeném výkonu. Na rozdíl od hostů neztrácely na nerovném terénu v kombinacích, naopak hrály jednoduše a vytvářely si šance. Nic se ale neujalo.

V 58. minutě skórovala po standadrce hlavou Volfová a nervní lavička hostů se málem sesypala.

Postupem času však oslabeným domácím docházely síly a teprve poté se Bruntál dostal konečně do hry.

V 65. minutě srovnala Jarošová. Gól hostující družstvo povzbudil, ale domácí obětavě bojovaly a držely vyrovnaný stav.
Zlomový moment přišel v 82. minutě. Domácí Vítková zůstala při jednom z protiútoků a zákroku hostů ležet na polovičce Bruntálu, ale nepřesný arbitr Těšina hru nepřerušil, Havířov se ani nedočkal přerušení hry po zakopnutí míče do autu, naopak se dočkal branky ve své síti. To ještě více přililo emocí mezi diváky, lavičky a rozhodčího.

V úplném závěru inkasovaly domácí při hře vabank ještě dvakrát. „Nevím co na to říct. Ten konečný výsledek je krutý a nespravedlivý. Výkon, který holky v oslabení předvedly, byl neskutečný a určitě se nemáme za co stydět. Branka na 1:2 nás zlomila. Museli jsme více otevřít hru a inkasovaly," rekapituloval zápas trenér ČSAD Radomír Zábranský.

ČSAD Havířov – Slavoj Olympia Bruntál 1:4 (0:0)

Branky: 60. Volfová – 82, 90. a 90(+2). Švandová, 65. Jarošová.

Havířov: Kosňovská – Holáňová (83. Želonková), Porembská, Motlochová – Krokoszová (75. Rabárová), Maláčová, Chodurová, Antalíková – Kuzníková – Volfová. Trenér: Radomír Zábranský.