Karviná šla do vedení po hodině hry, kdy se prosadil Ayaosi. Deset minut nato srovnal Morong. Slezané se nakonec vítězství dočkali, v závěru mu ho vystřelil Memič. „Každé vítězství potěší, i když jsme měli cíl neinkasovat,“ řekl úvodem trenér MFK Karviná Juraj Jarábek.

„Avizoval jsem, že postavíme dvě sestavy s tím, že chceme vidět některé věci. Podařilo se, spokojenost. I s terénem, který byl na toto roční období solidní. Ukázali jsme silné i slabší stránky a už se těšíme na začátek jarní části,“ dodal Juraj Jarábek, jehož mužstvo vstoupí do ligového jara v sobotu 10. února domácím soubojem se Spartou.

„Byl to dobrý zápas, který jsme všichni odmakali. Góly jsme vstřelili po změně stran. Myslím, že jsme byli o něco lepším týmem. Můžeme být spokojení,“ prohlásil ofenzivní bosenský záložník Amar Memič, který v 85. minutě rozhodl. „Je to druhý gól v přípravě, jsem za něj rád. Před startem jara se cítím dobře,“ doplnil třiadvacetiletý fotbalista.

Příprava (sobota 3. 2. 2024):

MFK Karviná – MFK Skalica 2:1 (0:0)

Branky: 64. Ayaosi, 85. Memič - 74. Morong.

MFK Karviná (1. poločas): Holec - Čurma, Svozil, Bederka, Ražnatovič - Žák, Budínský - Kačor, Ezeh, Iván - Vinicius. (2. poločas): Holec - Krčík, Traore, Kauan Carneiro - Memič, Moses, Boháč, Fleišman - Ayaosi - Adeleke, Regáli. Trenér: Jarábek.