V dobrém rozpoložení vstupovala Karviná do zápasu na hřišti druhého celku nejvyšší slovenské soutěže. Slezané tam přicestovali s páteční cennou výhrou ze Zabrze, kde zdolali místní Górnik 3:2. A stejně jako v Polsku také v Žilině se ujali vedení 2:0.

Ještě do přestávky slovenský celek také díky proměněné penaltě srovnal a po přestávce už dominoval. Ve druhé půli inkasovala Karviná hned pětkrát a nakonec z toho byl nečekaný výprask. Nic nebyl hostům platný ani hattrick nigerijského útočníka Adelekeho.

„Opět jsme měli výborný první poločas, byli jsme lepší než domácí tým a šli do zaslouženého dvougólového vedení. Jednu šanci Žiliny jsme ustáli, potom po našem autovém vhazování 1:2 a za tři minuty penalta, která nebyla, a najednou 2:2. Škoda,“ začal hodnotit duel trenér Karviné Juraj Jarábek.

„Do druhého poločasu jsme udělali změny a ani se mi to nechce komentovat. Směrem do defenzivy to bylo slabé a nemůže se to už opakovat. Musíme si to interně probrat, protože dostat pět gólů za poločas je špatná vizitka. Ale respekt soupeři, hraje výborně ofenzivně,“ dodal kouč MFK Juraj Jarábek.

„V ofenzívě, kterou jsme poslední týdny pilovali, se objevily parádní věci. Dokázali jsme se prosadit do plné obrany Karviné, a to s velkou variabilitou při řešení útoků. Zase jsme ale čtyřikrát inkasovali, z toho dvakrát lacino. Na defenzivě musíme zapracovat,“ uzavřel trenér Žiliny Jaroslav Hynek.

Karvinští se nyní přesouvají na soustředění do Turecka, kde je čekají dva zápasové testy. A to proti Radnički Niš (24. ledna) a FK Shkupi (27. ledna). Po návratu do Česka bude následovat ligová generálka proti Skalici (3. února). Do nejvyšší tuzemské soutěže vstoupí MFK proti Spartě. (10. února).

Příprava (sobota 20. 1. 2024):

Žilina – Karviná 7:4 (2:2)

Branky: 36. Gidi, 39. z pen. Bile, 47. Iľko, 51. Sauer, 59. Essomba, 73. Jambor, 87. Ďatko - 19., 58. a 62. Adeleke, 24. Ezeh.

Sestava Karviné: Lapeš (46. Ciupa) - Traore, Krčík (46. Ojori), Čurma - Ezeh (65. Kačor), Moses, Boháč (75. Vinicius), Memič (46. Papalele) - Ayaosi (46. Ražnatovič) - Vinicius (46. Kauan Carneiro), Adeleke (75. Ezeh). Trenér: Jarábek.