Celky za nimi by je už neměly dohnat. Těšíňanky vyhrály letošním největším rozdílem, přičemž jim ani nevadilo, že hrály na travnatém hřišti Slovanu Horní Žukov, protože jejich umělou trávu, jakož i celý areál, obsadili o víkendu hasiči a jejich soutěžní klání.

„Přechody z umělky na přírodní trávu a naopak bývají problematické, protože člověk je už přece jen zvyklý na ten určitý povrch a míč se na klasické trávě chová úplně jinak, což jsme dobře poznaly ve Vítkovicích, kde jsme častokrát nedaly správně dlouhou přihrávku," všimla si trenérka českotěšínského družstva Sylva Bajtková.

Těšíňanky měly možnost vyzkoušet si přírodní travičku v Žukově aspoň na jednom tréninku a šly na věc. Neškodnému Rožnovu nadělily osm branek. „Mohlo jich být i víc, ale chvílemi to nebylo ono. Děvčata si tak úplně nezvykla, doma jsme na trávě letos vůbec nehrály," vykládala Bajtková.

Ale domácí hráčky si z toho těžkou hlavu nedělaly. Proti zhuštěné obraně Rožnova se prosazovaly centry ze stran. Jen Hrabcová si připsala tři gólové nahrávky. Čtyřikrát se trefila Klusová.

„Mohla dát i šest branek," smála se Bajtková. „Osobně jsem ráda, že se konečně prosadila Dordová. Ta se nemohla trefit snad rok a půl. Několikrát během sezony už byla blízko," byla trenérka ráda.

Teď se její tým těší na Lubinu. „Jdeme zpátky na umělku. Snad to bude naše výhoda. Lubina zase hraje jen na přírodní trávě. Máme jí co vracet, už čtyři roky jsme nad ní nevyhráli," vyhlásila cíl pro nejbližší utkání Sylva Bajtková.

FK Český Těšín – FC Rožnov p. R. 8:0 (3:0)

Branky: 13., 19., 60. a 68. Klusová, 6. Kohutková, 64. z pen. Skočková, 80. Dordová, 82. Nováková. Rozhodčí: Mojžíš. ŽK: 1:0. Diváci: 30.

Č. Těšín: Hronová – Dordová – Kölblová, Tyrliková – Kohutková, Šmídová, Skupniková, Hrabcová – Nováková, Skočková – Klusová. Střídaly: Farská, Sikorová, Pavlíčková. Trenérka: Sylva Bajtková.