Celou dobu to na hřišti okresních parametrů v Pardubicích vypadalo na dělbu bodů. Nezáživný fotbal ne s minimem, ale doslova s žádnou šancí, nabídl jen břevno karvinského Sivriče a pak pardubický gól z ničeho.

Karviná, která má ve svém středu plno technických hráčů, se uchýlila k nakopávaným balonům, což bylo přesně to, co od nich trenéři vůbec nevyžadovali. „Měli jsme tam sice pár dobrých úniků po levé straně s centry do vápna, ale soupeř dobře bránil a do šance nás nepustil," připustil asistent karvinského trenéra Webera Josef Mucha.

První poločas označil za lepší druhého. „S balonem jsme hráli my, Pardubice se nedostaly k ničemu, jenže jsme byli totálně jaloví. Chyběl větší pohyb a důraz vepředu," všiml si Mucha.

Karvinští trenéři o přestávce reagovali stažením Urgely, na vystřídání však bylo hned několik hráčů. Pardubice se prezentovaly antifotbalem i po změně stran a znovu se nedostaly k ničemu. Děj se odbýval převážně v polovině hrací plochy, protože i Karviná nebyla schopna nic vymyslet. Největší šancí tak bylo břevno střídajícího Sivriče v 55. minutě a pak zápas plynul bez šancí až do samotného závěru.

V posledních deseti minutách začala Karviná najednou honit výsledek. Na to ale měla celých 90 minut, ne posledních deset!

Herně lepší hosté „perníkáře" zmáčkli, ale vyloženou šanci vyhlíželi marně. Nadějně vypadal snad jen Budínského zblokovaný pokus, který zapadl za břevno.

Když už všechno směřovalo k remíze, podnikli domácí brejk, Dreksa musel zasáhnout za cenu žluté karty a Pardubičtí kopali trestňák.

Při něm ale selhala opora Karviné mezi tyčemi Branislav Pindroch. Slaboučký oblouček Korejce Kima, na který navíc celou dobu viděl, pouze vyrazil před sebe, kde obrana nechala zapomenutého Fouska a ten rozhodl o zcela nezasloužené výhře Pardubic.

„Určitě bych to ale nesváděl na gólmana, k té situaci nemělo vůbec dojít. Brejk Pardubic jsme měli přerušit někde v půlce hřiště. Celou dobu nám scházela lepší hra v soubojích jeden na jednoho. Byli jsme naprosto bez zakončení," povzdechl si Mucha.

Ten si nemyslí, že by se po pátečním výsledku Znojma měla Karviná soustředit už jen na boj o druhé místo. „Rozhodovat se bude na jaře. Navíc máme vzájemný zápas se Znojmem ještě před sebou," upozornil na sobotní šlágr kola. „Ale to musíme předvést diametrálně rozdílný výkon než v Pardubicích, abychom uspěli. Bohužel se potvrdilo, že se nám na Pardubice absolutně nedaří," zakončil Mucha.

FK Pardubice – MFK OKD Karviná 1:0 (0:0)

Branka: 90(+2). Fousek. Rozhodčí: Nenadál – Kříž, Černý. ŽK: Kim – Šisler, Dreksa. Diváci: 622.

Karviná: Pindroch – Růžička, Dreksa, Jovanović, Eismann – Fiala (81. Panák), Šisler, Budínský, Sedlák (63. Glaser), Moravec – Urgela (46. Sivrič). Trenér: Jozef Weber.