Novou tváří v obraně byl Marian Burda, čerstvá akvizice z juniorky pražské Sparty, který je součástí dohody o přestupu Filipa Panáka do Prahy. „Má předpoklady pro to, aby z něj vyrostl šikovný ligový fotbalista,“ pronesl na jeho konto trenér MFK Norbert Hrnčár.

Jak se mu jevil? „Je zde krátce, možná cítil mírnou trému, ale talentovaný je. Jestli půjde rovnou do sestavy? To uvidíme, spíš je to perspektiva do budoucna,“ naznačil, že Burda se bude patrně rozkoukávat v karvinské juniorce.

À propos Filip Panák. Jak moc Karvinské mrzí jeho odchod? „Věřili jsme, že ho udržíme, nicméně odchází, je to prostě normální transfer. Takový je holt fotbalový život. Připravovali jsme se na to, že na startu jara by stejně nebyl ještě k dispozici, takže jsme přemýšleli hlavně tím směrem, jak jej nahradit,“ upozornil Hrnčár.

Proto také kádr vyztužili tři defenzivní hráči, obránci, kteří mohou hrát právě na postu stopera. „Naším klíčovým úkolem bylo vyřešit defenzivu. Proto přišli Rundič, Záhumenský i Djordjevič. Rundič určitě přinese potřebnou kvalitu, kterou očekáváme. Hlavně v organizaci hry, soubojích a rozehrávce,“ pochvaluje si Hrnčár.

Tím pádem se mu otevírají další možnosti využití hráčů. „Dostávali jsme na podzim hodně branek, proto přišly posily a otevírá nám to další varianty složení sestavy,“ dodal.

Není náhoda, že v zimě se Karvinští poohlížejí směrem ke slovenským sousedům. „Jeden faktor je ten, že ty hráče znám osobně, druhý pak ten, že české mentalitě se slovenský hráč jednoduše přiblíží. Je to snazší, než se poohlížet po exotických hráčích v daleké cizině. Navíc slovenští fotbalisté berou českou ligu jako další krok v kariéře, výkonnostní posun. Česká liga patří ve středoevropském prostoru k těm lepším, hráči to takto vnímají,“ vysvětlil slovenský trenér na karvinské lavičce.