Správně, všechny skončily remízou, ale také ve všech fotbalisté MFK Havířov vedli. Ve čtyřech z těchto případů navíc inkasovali góly v posledních pěti minutách!

K tomu je třeba přičíst branky ve druhých poločasech s Mohelnicí či v derby s Petrovicemi. Indiáni jsou patrně nejlepší v divizi – ale jen co se týká prvních poločasů.

„Už mi nad tím zůstává rozum stát. Když to všechno sečteme, tak jsme v těch remízových zápasech poztráceli dvanáct bodů, to by nám stačilo na první místo. Nerozumím, proč nás zrovna tohle stíhá," kroutil nevěřícně hlavou i po nedělním utkání s Rýmařovem hrající trenér Havířova Miroslav Matušovič.

Sympaticky se ani nevymlouval na situaci ze druhé půle, kdy jeden z bránících rýmařovských hráčů zahrál evidentně rukou, kterou zabránil míči v cestě do sítě. „Mohlo to být 3:1, ale dívali jsme se pak na video a rozhodčí neměl dobrý výhled. Neviděl to, stane se. V rozhodčím problém nebyl, ten byl v nás," uznal Matušovič.

Konkrétně v neproměňování šancí. Těch měli Indiáni několik už v první půli, ale vedli jen 2:1. Ve druhé části to bylo podobné, jak soupeř čím dál více otevíral obranu. „Jak se ukázalo, a vlastně se to ukazuje během celého podzimu, toto je naše slabina. Neodskočíme soupeři na větší rozdíl, nedorazíme ho. A pak přijde standardka, které jsou už naší noční můrou. Už nevím, kolikrát mám hráčům vysvětlovat, že to je při bránění na osobní zodpovědnosti konkrétního jednotlivce," mávl závěrem rukou Matušovič.

MFK Havířov – Jiskra Rýmařov 2:2 (2:1)

Branky: 19. a 25. Racko – 5. Ondruška, 87. Šupák. Rozhodčí: Miko. ŽK: 3:3. ČK: 85. Trmal (H). Diváci: 200.

Havířov: Směták – Večeřa, Michalčák (48. Klejnot), Wojnar, Skoupý – Omasta, Matušovič, Cenek, Hottek, Förster – Racko (65. Trmal). Trenér: Miroslav Matušovič.

Vážení čtenáři, Deník na svém webu nezveřejňuje celý obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, České republiky i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Vašeho deníku nebo ve zlevněné předplacené internetové verzi. Aplikaci e-paper najdete ve spodní části těchto webových stránek. Deník v plném znění takto můžete po připojení číst kdykoliv a kdekoliv na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.