Hráčkám sice vůbec nevyšla úvodní čtvrthodinka hry a než se pořádně rozkoukaly, prohrávaly o dvě branky, ale tím také domácí Slovan řekl své poslední slovo a další góly už přibývaly jen v jeho síti.

Ještě do poločasu stihly Havířovanky skóre otočit. „To je pozitivní. Já osobně si ale nepamatuji, kdy jsme se naposledy museli vyrovnávat se skutečností, že prohráváme o dvě branky,“ matně si vybavoval trenér Gascontrolu Radomír Zábranský.

Druhá půle už byla jednoznačně v režii jeho družstva. Havířovanky si při vyšším vedení ještě dovolily luxus v podobě zahazování dalších vyložených příležitostí. Jinak visela desítka ve vzduchu.

„Po tom mizerném úvodu holky zabraly, ale aspoň je to pro ně ponaučení. Svým způsobem pro to mám pochopení, program posledních dní byl náročný. Stále nám chybí, krom hráček, které mají po operacích, Naty Míčková a Terka Denková,“ upozornil Zábranský, který s Petrou Antalíkovou, svou asistentkou, o poločase v kabině hráčky spíš uklidňoval.

Ve druhé půli už mohli oba spokojeně sledovat klasickou hru Havířova – rychlé kombinace a rozhozy do křídel, centry a šance. Spálené, i proměněné.

Nyní už se hráčky chystají na vrchol podzimu – souboj s největším rivalem z Vítkovic. Hrát se bude v sobotu ve 14.30 hodin v areálu Gascontrolu Havířov.

Slovan Ostrava – Gascontrol Havířov 2:6 (2:3)

Branky: Břeská 2 – Fukalová 2, Waszutová 2, Vítková, Chrobáková. Rozhodčí: Šafrán. ŽK: Urbančíková – Krokoszová, Waszutová. Diváci: 80.

Havířov: Sikorová – Porembská, Krokoszová, Kuzníková, Najvarová – Vítková, Šoborová, Waszutová, Fukalová  - Volná, Chrobáková. Střídaly: Holáňová, Motlochová.