„Co jsem u mužstva, pokaždé jsme v Polomi prohráli. Možná proto si kluci nevěřili a hráli zakřiknutě. Kazili jsme přihrávky, nebylo to ono. Prvních pětadvacet minut jsme prospali, i když ani soupeř tam nic neměl. Do vedení šel z penalty, která ale byla,“ uznal trenér Těšína Richard Beneš.

Fotbal moc krásy nepobral, protože se hrálo převážně mezi oběma šestnáctkami. Až ve druhé půli se hosté markantně zlepšili.

„Tam už jsme to byli my. Důraz, kombinace, střelba. Vyšel nám úvod poločasu, kdy jsme srovnali,“ připomněl Beneš životní trefu kapitána Lukáše Race, který se trefil nohou z pětadvaceti metrů. Přitom Rac dal většinu svých branek po standardce hlavou. „Tady se trefil přímo do šibenice,“ smál se Beneš.

Těšíňany to povzbudilo, snažili se dál ohrožovat polomskou bránu a měli i dvě šance, po kterých se dalo skórovat. Sostřonka ale vychytal gólman Minařík a Kiška zase neuspěl se svým lobem. „Při troše štěstí se dalo i vyhrát, ale je to zisk zvenku, takže bod bereme. Pro nás teď bude stěžejní porazit doma Šenov. Ten je s námi dole v tabulce a potřebujeme tři body,“ uzavřel trenér Těšína. 

SC Pustá Polom – FK Český Těšín 1:1 (1:0)

Branky: 15. z pen. Jašek – 49. Rac. Rozhodčí: Jurček – Viščor, Čecháček. ŽK: 2:1. Diváci: 100.

Č. Těšín: Gradek – Bolek, Matuszek, Rac, S. Zogata – Konečný, Šiška, Sostřonek, Hradečný (81. Hradečný) – Kiška (89. Mendrok) – Hubník. Trenér: Richard Beneš.