S cílem napravit předchozí nevydařená venkovní vystoupení nastoupili fotbalisté Karviné na soupeře velmi aktivně a vypracovali si v první půli tři tutovky a další tři čtyři šance. Naopak soupeře nepustili k ničemu.

„Chtěli jsme začít od obrany, protože v předchozích zápasech jsme vždy brzy inkasovali a to pak na pohodě týmu nepřidá. Pak se většinou herně i výsledkově trápíme. Dnes to bylo jiné, vytvořili jsme si převahu a šance. Scházela jen troška toho fotbalového umu a možná i štěstí, protože z tolika šancí bychom jednou nebo dvakrát měli skórovat," připomněl karvinský kouč Josef Mazura velké příležitosti Vaňka, Oforiho, Hottka a Halašky.

Karvinští fotbalisté hráli doma bez branek s Táborskem.

První poločas se opravdu nesl v režii Karviné, která měla ze své převahy něco vytěžit. „V první půli to byl z naší strany hodně povedený zápas. Koncovka nás mrzela, ale věřili jsme, že i po změně stran si něco vytvoříme a proměníme. Nestalo se a místo tří bodů máme jen jeden," pokrčil rameny Mazura, jehož potěšilo, že Karviná lídra tabulky přehrála.

„Na to by se dalo navázat pro poslední dva zápasy a je to rozhodně pozitivum. Na soupeře jsme byli dobře připraveni a naznačili, že se můžeme s podobnými týmy měřit," konstatoval Mazura, jenž musel pro tento zápas nahrazovat vykartované Mikulu a Gondu. Právě Gondu coby tvůrce hry skvěle zastoupili Vaněk s Hottkem. „I Halaška si chodil pro balony, dostával se tam spolu s Juřenou. Nebyl to vůbec špatný výkon," zopakoval Mazura.

Karvinští fotbalisté hráli doma bez branek s Táborskem.

O přestávce musel trenér hostů Petr Frňka svým svěřencům nejspíš pořádně promluvit do duše, protože lídr tabulky připomínal v Karviné spíš účastníky pivního tábora. „To nebyl vůbec výkon hodný prvního týmu tabulky. Nehráli jsme nic, Karviná byla nebezpečná a nás výrazně podržel Toma mezi tyčemi. Jeho zásluhou si vezeme aspoň bod," uznal Frňka.

Ani druhá půle nevyhlížela pro Karvinou zle. Hosté sice přidali, ale na šance znovu zvítězili domácí. Tutovku zazdil Juřena, neskórovali ani Vaněk s Eismannem. „My jsme byli asi na jiném zápase. Říká se, že zápas bez branek bývá nuda, ale dneska to nuda nebyla. Bohužel to byla spíš zábava pro Karvinské, kteří nás přehráli," nebyl spokojen s výkonem Frňka, který musel oželet služby vykartovaného Šimáka.

Karvinští fotbalisté hráli doma bez branek s Táborskem.

„To sice ano, ale spíš než jeho kvalita nás zastihla ztráta koncentrace a pokory. Bez střelby a aktivity nemůžeme pomýšlet na body. Byl to mimořádně špatný výkon," uzavřel Petr Frňka.

MFK OKD Karviná – MAS Táborsko 0:0

Rozhodčí: Ochotnický – Fišer, Ratajová. ŽK: Juřena, Koutný, Jovanovič, Ofori – Vukadinovič, Kočí. Diváci: 842.

Karviná: Pindroch – Koutný, Ofori, V. Cverna, Jovanovič – Vaněk (85. O. Cverna), Hottek (62. Svatonský) – Fiala, Halaška (76. Holek), Eismann – Juřena. Trenér: Josef Mazura.