„Takto jsme to plánovali. Jednak jsme chtěli vidět, jak mladí zvládají tréninkovou a následně i zápasovou zátěž, jednak jsme jim chtěli dát šanci v jednom celém utkání, abychom si udělali obrázek o jejich výkonnosti,“ informoval hlavní trenér mužstva Roman Nádvorník.

Mladíci jej potěšili jak výkonem, tak výsledkem, byť s trochou štěstí mohl být i ten příznivější. „Zase jsme se potýkali s proměňováním šancí. Tohle nás provází, ať už do hry naskočí kdokoliv. Především v první půli jsme měli asi tři tutovky. Sosnowiec nám dal hned z prvního rohu gól, ale jinak to pro naše mladé byla skvělá škola. Polský tým byl fyzicky velmi vyspělý, vysocí, urostlí hráči dali klukům zabrat. Navíc soupeř protočil dvě jedenáctky, my ne, a hrálo se ve velkém vedru. S těmito náročnými podmínkami se kluci popasovali skvěle a zaslouží pochvalu,“ uznal Nádvorník.

Do zápasu už nezasáhl Jozef Menich, jehož testování skončilo, ale ani Adriel D’Avila Ba, který se v dosavadním průběhu přípravy jevil velmi slibně. Odcestoval domů, ale to proto, že musel. „S ním řešíme možnou budoucnost u nás a já věřím, že se domluvíme,“ prozradil na téma hráče z Pobřeží slonoviny Roman Nádvorník.

Naopak testování Daniela Marečka skončilo. „Nedohodli jsme se,“ upřesnil Nádvorník.

A kdo z mladíků jej zaujal natolik, aby si řekl o místo alespoň v užším kádru? „Nechtěl bych jmenovat jednotlivce, kluci to zvládli a dostanou další šanci v přípravě. Třeba na soustředění s námi jednou všichni,“ objasnil Nádvorník. Na dotaz, zdali se mu líbil alespoň mládežnický reprezentant Ondřej Lingr, odpověděl: „Ano, dal dokonce gól. Ale jak říkám, všichni kluci hráli poctivě dozadu a v tempu. Odvedli dobrou práci.“

Zaglebie Sosnowiec – MFK Karviná 2:2 (1:0)

Branky: 16. Cichocki, 75. Sanogo – 50. Weber, 81. Lingr.

Karviná: Pastornický (46. Ciupa) – Moravec, Piroch, Smrž, Tusjak – Mareček – Lingr (82. Egri), Weber, Suchan (62. Moskál), Galuška (86. Putyera) – Ramirez (75. Řapek).