Domácí se potřebovali v případě výhry dotáhnout na předposlední Bystřici a ještě oživit naděje na záchranu, hosté se zase chtěli ziskem tří bodů dostat těsně za druhé Veřovice. Konečná remíza tak neuspokojila nikoho.

Kdo na tento duel přišel, určitě nelitoval. Hrál se oboustranně útočný fotbal, okořeněný čtyřmi brankami a spoustou pohledných akcí. Na každé straně zvonily tyče a břevna.

Hráči ČSAD museli pro derby oželet služby Laurenčíka, Kulhánka a Kociolka, kteří z pracovních důvodů absentovali, a tak na kraji zálohy a obrany nastoupili mladý Vala a Šrámek, do útoku zase Sobek.

„Domácí podali určitě hodně slušný výkon. Byl to spíše vyrovnaný zápas s naší převahou na míči, ale musím ocenit, že soupeř nám nedaroval nic zadarmo. Kombinačně sice nehrál to, co my, ale snažil se a také často a nebezpečně střílel ze střední a větší vzdálenosti," popisoval Kohut.

Havířované také po střelách Hánla a Kluse mohli vést, ale scházela přesnost. V 16. minutě se proháčkoval až před gólmana Tvardíka domácí Klus a v krkolomné pozici trefil tyč. Hned z protiútoku však udeřilo na druhé straně, když se Macko uvolnil v šestnáctce a prostřelil Burgerta – 0:1.

Domácí se rychle otřepali a za osm minut srovnal Kaleta, který zužitkoval roh Čopáka.

Pak byli zase na řadě hosté, ale Burgert byl tentokrát na místě a podržel spoluhráče.

V 50. minutě napřáhl z dobrých 30 metrů ke střele Čermák a orazítkoval břevno střídajícího brankáře Mrkvy, který nahradil zraněného Tvardíka.

Po hodině hry zase vyslal na domácí svatyni bombu Kisel a míč neuvěřitelným způsobem orazítkoval obě tyče havířovské brány. Oba soupeři si skutečně nic nedarovali.

„Měli jsme tam nějaké šance, ale zase jsme nedokázali doklepnout snad třikrát míč do poloprázdné brány," zalitoval Kohut.

Domácí Hánl v 75. minutě orazítkoval další povedenou ranou břevno, hosté odpověděli neméně vydařenou „šlupkou" Kluze, který trefil spojnici břevna a tyče.

Lachowicz pak po přihrávce Hančina přeci jen překlopil misky vah na stranu favorita, ale Petruňa následně zazdil podobně jako v Bystřici slibně se vyvíjející gólovou akci a z protiútoku Havířov srovnal. Pastrňák nachytal přízemní střelou Mrkvu na hruškách – 2:2.

„Hráčům nemám co vytknout, protože i v pozměněné sestavě podali proti rozjeté Stonavě kvalitní výkon. V prvním poločase jsme si vypracovali více střeleckých pokusů, druhý poločas už nebyl od nás tak kvalitní, přestali jsme hrát středem a nakopávané míče se míjely účinkem. Vlastně dvakrát jsme museli dotahovat náskok hostů, což stojí dost sil a někteří kluci toho měli ke konci už plné kecky. Za jiných okolností bych remízu proti kvalitní Stonavě bral všemi deseti, ale takto to pro nás znamená už opravdu svízelnou pozici do posledních tří kol," uznal trenér ČSAD Radomír Zábranský.

ČSAD Havířov – SK Stonava 2:2 (1:1)

Branky: 29. Kaleta, Pastrňák – 21. Macko, Lachowicz. Rozhodčí: Prasek. ŽK: 1:1. Diváci: 80.

ČSAD: Burgert – Čermák, Kaleta, Přeček, Šrámek – Vala (65. Ftáček), Čopák, Hánl, Pastrňák – Sobek (75. Šlachta), Klus. Trenér: Radomír Zábranský.

Stonava: Tvardík (46. Mrkva) – Geršl, Škuláň, Sochora, Hančin – Klus (84. Frait), Kisel, Lachowicz, Macko (46. Feber) – Zoller (81. Petruňa), Goj. Trenér: Dušan Kohut.