„Jsme určitě zklamaní, protože jsme si zasloužili vyhrát. Jenže jsme doplatili na podobnou chybu jako před týdnem v Mostě," konstatoval po utkání rozmrzele René Bolf.

Máte na mysli vyrovnání, při kterém byl nepokrytý protihráč za hranicí šestnáctky?
Samozřejmě, v Mostě to bylo prakticky to samé. Takové góly se sice stávají, ale nám nějak často. Byly to naivní chyby, ze kterých se musíme poučit a prostě je nedělat, protože nás to pak stojí kvalitní výsledek.

Hra se zdála z obou stran opatrná. Čím to mohlo být způsobeno? Důležitostí duelu?
To spíš Jihlava hrála opatrně a na brejky. Nechtěla se s námi pouštět do nějaké partie, hrát jsme museli především my a proti jejich kvalitně poskládané obraně nám to moc nešlo. Po našem gólu jsme se také spíš soustředili na to uhlídat si vedení, takže možná proto to nebyly žádné ofenzivní manévry.

Střelce Jihlavy jste téměř k ničemu nepustili, vytvořili si jen dva nebezpečné průniky. Jste spokojen s prací obrany?

Pořád jsem spíše naštvaný. Jednoznačně jsme ztratili. Ale obrana nám fungovala, to je pravda. Jenže pořád bych raději vyhrál 4:3 po chybách obrany, než remizoval 1:1.

Jste ve fázi soutěže, ve které se rozhoduje o úspěchu celé sezony. Půlku důležitého dvojutkání máte za sebou, jak naložíte s tou druhou?

Čeká nás Sokolov a my musíme napravit to zaváhání s Jihlavou, takže nezbývá než vyhrát. Musíme se hlavně vyvarovat těch taktických chyb, jakých se dopouštíme.

Celý rozhovor v tištěném vydání Deníku