Karvinští trenéři vzali k utkání do Opavy hned deset fotbalistů, kteří v minulé sezoně vybojovali postup do celostátní dorostenecké ligy. Ač se to na první pohled nemusí zdát, tak výborný zápas odchytal gólman Pecha. Sedmkrát sice inkasoval, ale další minimálně čtyři tutovky pochytal, a tak jeho spoluhráči mohou děkovat hlavně jemu, že neodjeli z Opavy s potupnou „desítkou".

Z A-týmu se přišel po zranění rozehrát Hottek, ale i on se svezl s bídným výkonem mužstva. Domácí byli hladoví po úspěchu a gólech, brzy dali vedoucí branku a pak už jen přidávali další a další.

„Vůbec jsme se domácím nevyrovnali v bojovnosti a nasazení. Na nich byla vidět chuť hrát, u našich hráčů jsme toto prostě postrádali. Srazila nás branka na 0:2, která byla z kategorie laciných," komentoval jeden z karvinských trenérů Marek Bielan.

Hosté se však v poločase neprobrali. V pohodě hrající Opavané odstartovali i druhou část výborně, dali gól a stupňovali svůj tlak. Ryšavý sice zmírnil průběžný stav 4:0 na 4:1, ale na zvrat nemohli hosté pomýšlet ani náhodou.

Brzy totiž inkasovali znovu, zanedlouho opět a výsledek nabral podobu řádného debaklu. „Na takový zápas je třeba co nejrychleji zapomenout," konstatoval Marek Bielan.

SFC Opava B – MFK OKD Karviná B 7:1 (3:0)

Branky: 12. a 51. Továrek, 36. a 45. Kužel, 60. Komenda, 65. Švec, 76. Jurečka – 57. Ryšavý. Rozhodčí: Hanák. ŽK: 1:2. Diváci: 83.

Karviná B: Pecha – Derík (46. Ryšavý), Wowra (22. Molnári), Hottek (77. Wenglorz), Káňa – Kubiena, Taraba, Siekiera, Koutný – Puchel, Kurušta. Trenéři: L. Vlk a M. Bielan.