„Takový vývoj jsme opravdu nečekali," řekl upřímně po výhře číslo 7 sekretář klubu Libor Pristáš. „Na to, jak mladý a nepočetný máme mančaft a jak máme malé náklady, je to něco neuvěřitelného," dodal po zápase, v němž Lískovečtí byli lídrovi soutěže více než zdatným soupeřem, a to zejména díky posilám z druholigového Frýdku-Místku.

A byli to také hlavně domácí, kteří jako první reálně zahrozili. „Tam naše obrana opravdu propadla. Kdyby zakončující hráč soupeře (Juřica – pozn. red.) udržel chladnou hlavu a nešel do ostrého úhlu, pohodlně by zakončil," dodal Pristáš. „Následně naštěstí platilo pravidlo, nedáš-dostaneš," usmíval se při vzpomínce na gól Racka, který skvělou individuální akcí potrestal špatně zakončující domácí.

„Od gólu jsme se opravdu snažili zkoncentrovat a díky kompaktní obraně jsme drželi domácí na uzdě," přibližoval sekretář klubu, ovšem zároveň dodal, že kdyby Lískovec měl ve svých řadách šikovnější útočníky, měli by indiáni daleko větší problémy.

Ve druhém poločase na hřišti moc dlouho nepobyl ve výborné formě hrající Filip Racko. „Do utkání nastupoval se sebezapřením a kolem šedesáté minuty už prakticky nemohl ani chodit, tak jsme jej stáhli. Doufáme, že bude stoprocentní co nejdřív," modlí se Pristáš nad zdravotním stavem nejlepšího hráče mužstva.

Pro Havířov je pozitivní, že do dalšího utkání už se chystá zasáhnout i hrající trenér Miroslav Matušovič. „S touto dvojkou by naše síla ve středu pole výrazně vzrostla," domnívá se Pristáš.

Real Lískovec – MFK Havířov 0:1 (0:1)

Branka: 15. Racko. Rozhodčí: Handlíř. ŽK: 2:1. Diváci: 210.

Havířov: Směták – Valový, Wojnar, Zavadzan, Babič – Klejnot (75. Trmal), Racko (60. Wagner), Zupko, Večeřa (80. Vavřík), Skoupý (88. Jaworek) – Michalčák. Trenér: Miroslav Matušovič.

Další zápas hraje Havířov v neděli s Přerovem.

Jakub Križan