Ty poputují směrem k dvouletému Kubíkovi, s nímž si jeho osud hned na začátku života pořádně pohrává. „Tohle je suma, která nám vystačí na několik let, abychom s Kubíkem mohli jezdit do lázní a podstupovat další léčbu,“ řekla po zápase, který skončil ve Fotbalovém areálu Pavla Srnička obligátní remízou 5:5, maminka Kubíka.

Za domácí nastoupil výběr bývalých spoluhráčů Jaroslava Kubinského, který se v 38 letech rozhodl skončit s fotbalem. V dresu Šachtaru se pak opět představila řada hokejových osobností z regionu (Olesz, Šedivý, Szturc, Ščotka, Matěj Stránský, Zdráhal, Štěpánek, Dolejš), nebo i fotbaloví brankáři Jan Laštůvka s Jiřím Ciupou.

„Jsem rád, že mě kluci pozvali, protože dělají fantastickou věc. Doufám, že se ještě takových akcí budu moci zúčastnit, protože si to tu určitě všichni užili, vybrala se skvělá suma, která pomůže,“ řekl Deníku Laštůvka. „Bohumín je malé město, ale ukázalo se, jací jsou v tomto regionu kolem Ostravy lidé. Klobouk dolů před všemi, kteří přispěli. Jen víc takových, kdo by takto pomáhali,“ dodal.

Hlavní aktér sobotního odpoledne byl nadšený. „Proběhlo to velice intenzivně, protože byla kolem toho hromada práce, která nezabrala týden, nebo čtrnáct dní, ale měsíc. Jsem spokojený, protože jsem se mohl krásně rozloučit a navíc se vybralo pro dobrou věc, pro Bohumíňáka, což pro mě bylo podstatné,“ uvedl Jaroslav Kubinski.

Bude mu chybět fotbal? „Svým způsobem ano, ale vzhledem k situaci, která je a k tomu, že už se tři čtvrtě roku nehraju, se končí lépe a smířil jsem se s tím,“ doplnil Kubinski.

Jarda Dream Team – Šachtar BO Ostrava 5:5 (1:1)

Branky: Matyáš Kubinski 2, Jaroslav Kubinski, Fluxa, František Hanus – Štěpánek 2, Krenželok, Szturc, Šedivý.

Jarda Dream Team: Vykydal – Jaroslav Kubinski, Viktor Kubinski, Matyáš Kubinski, Jiří Kubinski, Noga, Mikšík, Marek Poštulka, Patrik Poštulka, Kempný, Schodly, Prokš, Harwot, Kornas, Mucek, Ďuriš, Martin Hanus, František Hanus, Bajnar, Ondřej Anastazovský, Martin Anastazovský, Sittek, Kračmár, Tvrdý, Ciesarik, Cichoň, Pluta, Bakoš, Bratovanov, Fluxa.

Šachtar: Dolejš – Daniel Krenželok, Matěj Stránský, Rimmel, Šendera, Blejchař, Olesz, Szturc, Šedivý, Zdráhal, Ščotka, Uher, Štěpánek, Ciupa, Laštůvka, Tomi, Hartmann.