V Berouně proběhl finálový turnaj o mistra republiky v kategorii veteránů (nad 40 let). Kromě Premia se jej zúčastnily týmy BT Ježek Praha, Chemcomex Praha, SK SICO SC Jilemnice, JK Trans Varnsdorf a SK Jílové.

Sálovkáři Premia si dělali zálusk na čtvrté vítězství v řadě, ale tentokrát se museli po dramatické bitvě vrcholící v penaltovém rozstřelu sklonit před svým věčným rivalem - Chemcomexem Praha.

Svěřenci trenéra Romana Picha měli už beztak těžkou základní skupinu, kdy s Jílovým remizovali 1:1 a dodatečný druhý bod získali až po střelbě pokutových kopů.

Ve druhém utkání zdolali Stonavští Jilemnici nejtěsnějším rozdílem 2:1 po další vyrovnané bitvě.

V semifinále narazilo Premium na pořádající tým BT Ježek Praha. Stonavští si nedělali těžkou hlavu a soupeře roznesli poměrem 5:0.

Ve finále se jim postavili hráči pražského Chemcomexu, což je jejich dávný soupeř už z dob nejvyšší sálovkářské soutěže dospělých. Další nesmírně dramatická a atraktivní bitva dospěla za stavu 2:2 do dalšího penaltového rozstřelu, kde byli šťastnější Pražané.

„Finále se vším všudy. Soupeři si na nás brousili zuby už několik let, tak se jim to konečně povedlo. Myslím, že rozdílovým hráčem byl na straně Pražanů stále ještě aktivně hrající Petr Šnídl. My jsme byli zase o rok starší a obhájit titul je pokaždé s přibývajícím věkem obtížnější. Penaltový rozstřel už rozhoduje náhoda, možná by stálo za to přehodnotit propozice finálového turnaje a minimálně vyvolat diskuzi na téma, zdali není po nerozhodném výsledku vhodnější odehrát třeba desetiminutové prodloužení, než jít rovnou na penalty,“ poznamenal trenér Roman Pich.

I finálová účast je ale jistě úspěchem tohoto výborného týmu. Individuální cenu pro nejlepšího hráče si navíc z Berouna přivezl Jaroslav Goj.