Na vině jsou chybějící finance, se kterými zápolili Stonavští už loni. „Jednak jsou to finance, a jednak cítíme, že to chce generační obměnu ve vedení naší organizace. Noví mladí lidé se ale nehlásí," vysvětlil se smutným úsměvem sekretář klubu Jiří Havlásek, jenž stál u založení klubu ještě pod hlavičkou Havířova.

Stonavští koketovali s myšlenkou přerušit činnost už loni, nakonec ale sezonu zakončili na vynikajícím druhém místě, když měli na to celou soutěž vyhrát! Ani to neoslovilo případné sponzory a boj s financemi trval dál. Mateřská jednota SK Stonava sice přispívá na chod futsalového klubu, ale to nestačí na pokrytí veškerých nákladů. „Vše se zdražuje, takže jsme se letos rozhodli dát si pauzu. Hráče jsme pustili na hostování a budoucnost klubu budeme teprve řešit," nastínil Havlásek.

Dva sálovkáři Stonavy - Potůček s Cieslarem, tak letos hostují ve Zlíně, gólman Hekera chytá za Jilemnici. Tito hráči totiž mají šanci dostat se v letošní sezoně do Kolumbie, kde proběhne „olympiáda" neolympijských sportů.

„Zrovna Josef Cieslar připadal v úvahu jako pokračovatel naší funkcionářské činnosti. Uvažovalo se i o spojení s Třincem, ale zatím jsou to jen takové úvahy," zakončil Havlásek rozbor momentální situace SC Premium Stonava.