To zahájili na hřišti Nového Boru a byli úspěšní. Vyhráli 5:2 a vedou v sérii 1:0. „A to jsme s Novým Borem neuhráli v základní části ani bod," zasmál se sekretář Premia Jiří Havlásek. Tentokrát však hráči podali výborný výkon, otočili nepříznivě se vyvíjející stav a získali první čtvrtfinálový duel pro sebe. Ten druhý sehrají tuto sobotu 22. února od 17 hodin ve stonavské sportovní hale a v případě vítězství si zajistí účast v semifinále. Pokud zvítězí Nový Bor, odehraje se třetí rozhodující utkání za dva týdny na půdě soupeře.

FK Adria Nový Bor – SC Premium Stonava 2:5 (1:3)

V zápase byli aktivnější domácí, ale jen do 12. minuty. Do té doby chytil brankář Hekera domácím Caizlovi a Abrahámovi dvě tutovky. Až v 10. minutě se domácí dočkali, když se střelou z pravého křídla přesně trefil Erneker. Jenže stonavský Sikora bleskově odpověděl a okamžitě přidal ještě druhý gól.

V 19. minutě, když už se zdálo, že se do kabin půjde za stavu 1:2, vypíchl Baron domácím míč, šel sám na branku, těsně před vybíhajícím brankářem přihrál před prázdnou branku Sikorovi a ten zaznamenal čistý hattrick.

Ve druhém poločase se očekával nápor domácího týmu, ale ten se nedostavil. Brankové příležitosti si naopak vytvářeli hosté, dali další góly a vedli 5:1. Vzápětí sice Slavík hezkou ranou z křídla snížil na 2:5, ale to už na radosti Stonavských nemohlo nic změnit.

Jiří Havlásek pak k utkání řekl: „Musíme kluky za jejich koncentrovaný výkon pochválit. Dokázali otočit nepříznivě se vyvíjející skóre a získané vedení si až do konce zkušeně pohlídali. Uhráli jsme cenné vítězství na půdě silného soupeře, ale čtvrtfinále rozhodnuto zdaleka není. Pokud chceme postoupit do semifinále, musíme podat minimálně stejně kvalitní výkon jako dnes, Nový Bor je velmi nebezpečný."

Před sobotním utkáním ve Stonavě proběhne krátký slavnostní ceremoniál, kdy budou dvěma legendám stonavského futsalu, Jaroslavu Gojovi a Renému Kilnarovi, kteří ukončili svou aktivní činnost, předány vzpomínkové plakety. Stonavští na čtvrtfinále srdečně zvou příznivce kvalitní sálovky. Vstup je zdarma.

Branky: 10. Erneker, 39. Slavík – 12., 13. a 19. Sikora, 39. Cieslar, 39. Baron.

Stonava: Hekera – Cieslar, Sikora, Sniegoň, Baron, Dorozlo, Bury.

Další čtvrtfinálové výsledky: Praha – Větřní 6:4, Brno – Jilemnice 8:2, Polička – Zlín 1:0.