„Tohle byl klasický den blbec. Nedařilo se nám proměnit lautr nic. I kdybychom hráli do zítřka, tak ten gól stejně nedáme,“ láteřil po zápase trenér Těšína Richard Beneš.

Měl důvod. Pro domácí to bylo mimořádně důležité utkání. „Jsme v regulérním boji o záchranu, všichni to víme. O to víc nás mrzí tyhle ztracené body,“ dodal smutně.

Průběh utkání by spíše odpovídal výsledku 8:2. Místo toho si tři body odvezli šťastní hosté. Těšín na rozbahněném terénu zahájil výborně a první dvě tutovky patřily jemu. Kiška s Hubníkem je ale zahodili a pak přišel výpad Šenova, na jejímž konci se proti domácím kopala penalta. Schovajsa ji proměnil – 0:1.

Nikdo v tu chvíli netušil, že k vidění byla jediná branka utkání. Domácí totiž pokračovali ve velmi dobrém výkonu, nastřelili břevno a tyč a Šenovské doslova mleli. Rac v další šanci mířil hlavou těsně vedle, vzápětí neuspěl ani Bolek. Hrdinou utkání se stal brankář Šenova Szarowski, který se v bráně nemusel ani moc hýbat, protože Těšíňané směřovali veškeré pokusy buď do něj, nebo vedle.

„Nehráli jsme špatně, kluci makali, takže jsem věřil, že je jen otázka času, kdy to otočíme. Šancí bylo fakt hodně, a ne jen tak ledajakých, ale opravdu gólových. Tolik během jednoho zápasu jsme ještě neměli,“ kroutil Beneš hlavou.

Domácí se i po změně stran vrhli na soupeře jako hladový lev na kořist. Jenže zahazovali, co se dalo. Neprocpali míč do sítě třeba z malého vápna. K dovršení smůly trefil Michalisko tyč a Hubník břevno.

Šenov mohl výsledek pojistit po dalším brejku do otevřené obrany Těšína. Zase kopal penaltu, ale Gradek ji lapil a významně spoluhráče podržel, takže ti stále mohli myslet na obrat v zápase. „Maximální snaha nám byla k ničemu. Šance byly, góly bohužel ne,“ posteskl si Beneš poté, co Michalisko v poslední minutě mířil ze dvou metrů jen do náruče brankáře Szarowského. Vzápětí necitlivě pískající arbitr Ham utkání ukončil.

FK Český Těšín – SK Šenov 0:1 (0:1)

Branka: 29. z pen. Schovajsa. Rozhodčí: Ham – Ochodek, Kret. ŽK: 2:2. Diváci: 140.

Č. Těšín: Gradek – Bolek, Matuszek (70. Mendrok), Rac, S. Zogata – Konečný, Šiška, Sostřonek, Hradečný (46. Kupczak) – Kiška – Hubník (80. Michalisko). Trenér: Richard Beneš.