Zápas byl jejich jasnou záležitostí, kromě gólů zahodili ještě další šance i penaltu. Valcíři měli v nohách den starou přípravu s Vítkovicemi a nestíhali. „Soupeř nás směrem dozadu moc neprověřil, ale někdy je dobré si takový zápas zahrát. V ofenzivě se nám dařilo, vytvořili si celou řadu gólových příležitostí a především jsme si procvičili naše útočné herní kombinace, což je před pokračováním ligy přínosné,“ pochvaloval si trenér MFK Juraj Jarábek.

„Nečekali jsme, že to bude takhle snadné, ale je fajn, že jsme si zahráli a zastříleli. Zvedli jsme si sebevědomí. Před utkáním v Opavě je dobré, že se nám v koncovce dařilo. Je ale třeba přiznat, že ligové parametry splňoval asi jen první poločas minulý týden proti Baníku. Každopádně jsme rádi za všechny tři zápasy, herní praxe je důležitá,“ uznal domácí Ondřej Lingr, který dal gól a nahrál na tři. „Rád to klukům připravuji,“ usmál se.

Vojenské sanitní vozy.
Do Karviné kvůli nákaze v Dole Darkov míří další vojáci

Jeho spoluhráč a nejzkušenější borec kádru Marek Janečka doplnil: „Bylo to na jednu bránu, bez většího tempa. Takové zápasy moc nemusím, ale zase jsme předváděli slušné kombinační akce a dali sedm gólů, což je pozitivní. Musíme si ovšem uvědomit, že zápas v Opavě bude absolutně něco jiného. Už se ale všichni moc těšíme.“

MFK Karviná – MFK Frýdek-Místek 7:0 (3:0)

Branky: 24. a 28. Taiwo, 30. Ba Loua, 46. Lingr, 67. vlastní Hajnoš, 68. Petráň, 75. Vukadinović.

Karviná: Bolek – Ndefe (60. Guba), Šindelář, Rundić, Čonka (46. Santos) – Janečka (46. Bukata), Hanousek (46. Smrž), Qose (46. Kubala) – Ba Loua (46. Vukadinović), Lingr (60. Tijani), Taiwo (60. Petráň). Trenér: Jarábek.

Fotbalisté Karviné se mohou v rámci města či oblasti ocitnout v karanténě.
Restart ligy v ohrožení? Karviná se může ocitnout v karanténě
Makedonec Kire Markoski je novou posilou Karviné.
Kire Markoski novou posilou fotbalové Karviné