„Opakovaně selháváme v situacích, kdy se můžeme přiblížit čelu tabulky. Na podzim to tak bylo proti Ústí i proti Vlašimi, teď zase," nelíbila se prohra v nejméně vhodný moment karvinskému trenérovi Jozefu Weberovi.

Svůj tým připravoval na mladého běhavého soupeře, což se také naplnilo. „Problém byl, že nám se běhat nějak nechtělo. Výkon mužstva je pro mne velkým zklamáním," přiznal kouč MFK OKD.

Karvinským patřila v utkání jen úvodní desetiminutovka. Pak se dostali do situace, kdy se nebyli schopni prosadit do plných a Pardubice vsadily na brejky. První gól Pospíšila byla chyba, pak už se domácí nikam hnát nemuseli.

„Tentokrát to nebyl vůbec povedený zápas a chyby můžeme hledat jen u sebe, nikde jinde. Nebyli jsme dostatečně kvalitní na to, abychom si vypracovali nějaké šance a nezasloužili jsme si ani bod," rekapituloval Weber.

Domácí v 83. minutě jistili výsledek, jemuž dal kosmetickou podobu gól Trousila v nastavení, ale to bylo vše, na co hosté dosáhli. „Může se ztratit, ale po nějakém herním výkonu. Proti Pardubicím jsme vůbec nic nepředvedli," vydýchával Weber těžce porážku.

FK Pardubice – MFK OKD Karviná 2:1 (1:0)

Branky: 40. Pospíšil, 83. Petráček – 90(+1). Trousil. Rozhodčí: Proske – Dobrovolný, Pochylý. ŽK: Kudrna, Fikejz, Pospíšil, Jeřábek, Fousek – Castanier. Diváci: 781.

Karviná: Lipčák – Hatok (80. Limanovský), Trousil, Janíček, Eismann – Tarczal (46. Komenda), Daníček – Juřena (54. Puchel), Budínský, Castanier – Urgela. Trenér: Jozef Weber.