Sobotní výsledek z Šenova, který na tom v tabulce není zrovna komfortně, asi kdekoho šokoval. Nejvíce pak samotné bohumínské hráče, kteří ale nezvolili ideální přístup k zápasu. „Je to jednoduché. Přijeli jsme jako mistři světa a domácí nás přejeli," pousmál se trenér Bohumína Marek Poštulka.

Za klíčový označil první poločas, který byl z bohumínské strany doslova prošustrovaný. „Vůbec jsme se nedokázali přizpůsobit jednoduché a důrazné hře soupeře. Šenov klasicky nakopával balony, my si mysleli, že ho lehárko přehrajeme kombinačně, ale vůbec jsme se k tomu nedostali. První půli jsme úplně prospali a domácí nás potrestali dvěma góly," shrnul nevydařenou první půli Poštulka.

Velká škoda byla hlavně Gorovičova gólu na samém sklonku poločasu. „V šatně bylo trochu haló, protože náš výkon byl otřesný. Holt si nemůžeme myslet, že proti nám všichni budou hrát kombinačně jako třeba Polom nebo Těšín," přibližoval trenér Bosporu.

Výkon hostů se ve druhé části logicky zvedl. Jadamík záhy běžel zboku sám na gólmana, ale šanci neproměnil. Další nadějnou situaci zastavila tyč šenovské brány. „Bylo to o kontaktním gólu. Ten jsme nedali a náš tlak začal zase pomalu slábnout, až se hra znovu vyrovnala," mávl rukou Poštulka.

Po třetí brance nadšeně bojujících domácích bylo hotovo. „Je to poučná facka. Kluci se přesvědčili, že když nebudou devadesát minut jezdit po zadku, tak nám ty body na konto nebudou naskakovat automaticky. Nám to proti týmům ze spodku tabulky nikdy moc nešlo, takže jsme na to mužstvo speciálně upozorňovali, přesto to nebylo nic platné. Mohli jsme se více dotáhnout ke špici, takhle zůstáváme trčet ve středu tabulky," zakončil Poštulka nepodařené utkání.

SK Šenov – Bospor Bohumín 3:0 (2:0)

Branky: 45. a 75. Gorovič, 25. Mleziva. Rozhodčí: Trojan – Broskevič, Svoboda. ŽK: 3:3. Diváci: 150.

Bohumín: Gladiš – Poštulka (57. Opic), Socha, Košťál, Nowinski – Jadamík (72. Górniok), Palej (80. Szkuta), Kempný, Kalous (78. Vítek) – Sittek, Jatagandzidis. Trenér: Marek Poštulka.