Havířov se po čtyřech výhrách a jedné remíze odpoutal od sestupového pásma, ale rozdíly mezi mužstvy na spodku tabulky jsou titěrné, a tak by do bojů o udržení mohl už za týden zase spadnout. „Je to smůla a škoda. Chtěli jsme bodovat, ale soupeř dal góly, kdežto my ne, a tak vyhrál zaslouženě," nevymlouval se hrající trenér Havířova Miroslav Matušovič na fakt, že mu ze sestavy vypadli Gomola, Babič a Musiol.

Po půl roce absence zaviněné zdravotní pauzou naskočil do základu Cenek, bohužel inkasoval koňara a o půli musel být stažen. „Nastoupili mladí kluci, aspoň je to pro ně škola. Rýmařov měl naopak v týmu dost zkušených hráčů z Mohelnice," vypozoroval Matušovič rozdíly v obou sestavách.

Přesto odehráli jeho svěřenci vydařený první poločas se snahou o kombinaci i zakončení. Jenže se v koncovce neprosadili a jakmile ve druhé části inkasovali, šli psychicky dolů. „Tušil jsem, že to bude o prvním gólu," povzdechl si Matušovič.

Ještě se snažil své svěřence na hřišti vyburcovat, ale výkon už předvedli Indiáni neslaný nemastný. Rýmařov si vedení zkušeně hlídal a v závěru jej jistil ještě dvěma góly.

MFK Havířov – Jiskra Rýmařov 0:3 (0:0)

Branky: 57. a 83. Němec, 88. Šupák. Rozhodčí: Klíma – Škrobák, Lysák. ŽK: 7:1. Diváci: 250.

Havířov: Směták – Cenek (46. Rozsíval), Michalčák, K. Skoupý, Dostál – Wojnar, Zupko – Omasta, Matušovič, L. Skoupý – Trmal. Trenér: Miroslav Matušovič.

Vážení čtenáři, Deník na svém webu nemusí zveřejňovat celý obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, domova i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Deníku nebo ve zlevněné předplacené internetové verzi.
Aplikaci e-paper (elektronické vydání novin) najdete ve spodní části těchto webových stránek. Po připojení si tak můžete Deník v plném znění přečíst kdykoliv a kdekoliv na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.