Na poměry A třídy velmi kvalitní zápas sledovalo diváctvo v Albrechticích. Domácí po překvapivé porážce v Bystřici potřebovali zabrat, ale soupeř byl jeden z nejtěžších – ambiciozní tým Čeladné.

Na to ale domácí nemohli brát zřetel a také začali pěkně zostra. Šance střídala šanci, a to na obou stranách, jelikož ofenzivy převažovaly nad obranou. „Opravdu smekám před hráči obou celků, jak k utkání přistoupili. Všichni chtěli hrát fotbal, nikdo nesimuloval, hra měla plynulost i spád. Byl to vydařený zápas," domníval se trenér Albrechtic Tomáš Vychopeň.

Podle něj rozhodlo nakonec pověstné štěstíčko a fakt, že hosté v sympatické snaze strhnout vítězství na svou stranu poslali důležitého muže své sestavy – stopera Neuwirtha, na hrot útoku, aby svou postavou rozbíjel obranné valy Albrechtic.

Jenže domácí svého soka dokonale šokovali nástupem do druhého dějství. Mezi 50. a 56. minutou třikrát skórovali!

Právě Neuwirth se pak probil do šance, ale nesnížil a pár minut nato se chudák rovnou zranil, když si úplně vyvrátil koleno – a podle očitých svědků to nebyl vůbec hezký pohled. Pro špílmachra Čeladné to znamenalo stopku a odvoz do nemocnice. Na jeho kamarádech to logicky zanechalo stopy, takže ve zbytku zápasu se k ničemu nedostali a domácí taktickou hrou kontrolovali výsledek až do konce.

Baník Albrechtice – Beskyd Čeladná 3:0 (0:0)

Branky: 50. z pen. Wojtyna, 53. Novák, 56. Dorozlo. Rozhodčí: Mankovecký. ŽK: 2:2. Diváci: 200.

Albrechtice: Jaček – Kroužek, A. Věčorek, Wojtyna, Žyla – Novák (61. Pařík), Korzeniowski (80. Kociolek), Široký, Dorozlo – Béreš (58. Bizyk), T. Věčorek (82. Smiga). Trenér: Tomáš Vychopeň.

Vážení čtenáři, Deník na svém webu nezveřejňuje celý obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, České republiky i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Vašeho deníku nebo ve zlevněné předplacené internetové verzi. Aplikaci e-paper najdete ve spodní části těchto webových stránek. Deník v plném znění takto můžete po připojení číst kdykoliv a kdekoliv na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.