„Dozvěděli jsme se to prakticky ve čtvrtek a hned jsme museli jet dálku jako někde v divizi," zasmál se trenér Dětmarovic Josef Jadrný, ale to bylo naposledy, co vyloudil na tváři úsměv.

„Bohužel nám letní odchody hráčů přebily příchody. Získali jsme prakticky jen Kováře a Kempného, bude asi trvat, než si sestava sedne. Navíc to všechno byli hráči základu," připomněl Jadrný odchody Šrámka, Hrdličky, Lukana i Uhra. Na jejich místa bude muset trenér dávat mladíky. „Musíme hrát s tím, co máme k dispozici. Výhoda je, že kluci znají náš herní systém, nemusím je nic nového učit," poznamenal.

Utkání v Bruntále se pro jeho tým nevyvíjelo vůbec dobře. „Dostali jsme góly po situacích, kdy jsme sami drželi balon. Nejprve namazal soupeři míč Maleňák, z toho byl brejk a roh. Po něm jsme dostali gól. Pak zase mladému Ligockému odskočila přihrávka, následoval zase brejk a zase gól. Domácí na to dost spoléhali," všiml si Jadrný.

Dětmarovicím nemusel ani takový průběh vadit, pokud by proměňovaly šance. „Bohužel jsme jich dost nedali, hlavně Skotnica jich měl asi pět. Trefil tyčku, dvakrát ho vychytal gólman, dvakrát se majdnul na malém vápně. Nebylo mu přáno. Tohle ho bohužel provází už delší dobu. Pokud nám nebude dávat branky, budeme mít problém," tuší Jadrný potíže.

To se potvrdilo ve druhé půli, ve které už hrál prakticky jen jeho tým. „Obléhali jsme pokutové území soupeře, ale zahodili jsme zase asi tři tutovky a domácí pořád hrozili z brejků. Výsledek jsme nezdramatizovali," zalitoval kouč Dětmarovic.

Slavoj Olympia Bruntál – SK Dětmarovice 2:0 (2:0)

Branky: 21. Orság, 28. Kazár. Rozhodčí: Jahoda – Muroň, Zelník. ŽK: 0:2. Diváci: 422.

Dětmarovice: Kotrla – Schimke (70. Ristovský), Kempný, Hrtánek, Holý – Káňa, Maleňák (55. Matušík) – Zahatlan, Kovář, L. Ligocký (55. Seget) – Skotnica. Trenér: Josef Jadrný.

Vážení čtenáři, Deník na svém webu většinou nezveřejňuje kompletní obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, domova i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Deníku, anebo ve zlevněné předplacené internetové verzi.
Aplikaci e-paper (elektronické vydání novin) najdete ve spodní části těchto webových stránek. Po připojení si pak můžete Deník v plném znění přečíst kdykoliv a kdekoliv na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.