Obvykle se říká, že třicet bodů je hranice potřebná k záchraně, orlovský nováček ji málem nasbíral už po podzimu. „Samozřejmě jsme velice spokojeni. V MSFL není slabých soupeřů a my tak nějak plníme bodový plán posledních utkání," pochvaloval si Josef Jadrný, asistent hlavního kouče Lubomíra Vlka na orlovské lavičce.

K poslednímu podzimnímu duelu přijel do Orlové Hulín, který v nedávné dohrávce překvapil výhrou nad Hlučínem. V Orlové ale moc šancí na úspěch neměl, domácí byli jasně lepší. „I když hosté trefili mezi tyče jednou, stejně nám z toho dali gól," vrtěl hlavou Jadrný.

Orlovští dali do přestávky gól, mohli přidat další. Ty ale přišly až po změně stran. Agilní byl zejména Martin Václavek. Celý zápas hrál s chutí, dřel dopředu i dozadu, mohl dát víc než jeden gól. „Je fajn, že mladí chytají šanci za pačesy," konstatoval spokojeně Jadrný.

Hosté se ke slovu dostali v 73. minutě, kdy tečovaná střela Dvořáčka překvapila Rohela, který se do té doby mezi tyčemi spíš nudil. „Byla to takový pudlavka, podle našich záznamů první střela i první akce Hulína vůbec," pravil Jadrný.

Poslední gólový moment náležel všem třem střídajícím hráčům Slavie. Lička s Koplem připravili akci pro Periče a ten se trefil také – 4:1.

Slavia Orlová – Spartak Hulín 4:1 (1:0)

Branky: 3. Václavek, 50. Hanus, 55. Přecechtěl, 89. Perič – 73. Dvořáček. Rozhodčí: Hájek. ŽK: 1:3. Diváci: 220.

Orlová: Rohel – Pražák, Kaizar, Švrček, Žižka – Václavek, Sobala, Hanus, Jonek (84. Lička) – Kovář (63. Perič), Přecechtěl (75. Kopel). Trenér: Lubomír Vlk.

Další zápas hraje Orlová v sobotu se Zlínem B.