„Vůbec nepamatuji, kdy bychom v Novém Jičíně vyhráli. Tady se vždycky hrálo hrozně těžce," byl mile překvapen asistent trenéra Čopjaka na petrovické lavičce René Bielan.

A to měli Petrovičtí ještě mírné problémy s poskládáním sestavy. „Na střídání byli připraveni tři dorostenci a gólman Stach. Ten si nakonec i zahrál," zasmál se Bielan.

Hosté měli zápas od začátku pod kontrolou. „Přišlo mi, jako by soupeř v tom vedru ani nechtěl moc běhat. Dopředu jim to ještě šlo, ale dozadu se nevraceli," porovnával kouč Petrovic.

Hráči Lokomotivy na tom byli opačně. Dřeli a neúnavně běhali sem a tam. První dva góly, které je do poločasu nasměrovaly ke třem bodům, dali po brejcích. „Využili jsme pomalejšího přístupu domácích," potvrdil Bielan.

Petrovice po změně stran vedly dokonce už 5:1 a jedna branka byla krásnější než druhá. „Posledních dvacet minut už jsme neudrželi koncentraci, polevili jsme a soupeř toho využil. V tom vedru a za takového stavu se ale nebylo co divit," byl i tak spokojen René Bielan.

Petrovicím vyšla taktika. „Drželi jsme balon a soupeř běhal bez míče. Chtěli jsme ho v tom horku unavit, říkali jsme klukům, ať klidně dají malou domů, hlavně Jičínu nepůjčovat balon. Vyplatilo se. Takový výhra zvenku je pak hodně znát i v tabulce," pochvaloval si Bielan.

TJ Nový Jičín – Lokomotiva Petrovice 3:5 (0:2)

Branky: 48. Moravčík, 78. Farkaš, 85. Nippert – 21. a 60. Nielek, 44. Škuta, 50. vlastní, 73. Hoffmann. Rozhodčí: Kondler. ŽK: 3:2. Diváci: 96.

Petrovice: Hájek – Kempný, Anastazovský, Bernatík, Ruisl – Lemchi, Škuta, Hoffmann, Miko (78. Stach) – Sikora (90. Hilbert), Nielek. Trenéři: M. Čopjak a R. Bielan.