Pro Havířovany bylo resumé tristní. I přes vedení a několik šancí nezískali nic. „Jsme zklamaní. Bylo tam několik pasáží, kdy se dalo rozhodnout. Mrzí mě ale i jiné věci, kdy hledáme vinu jinde než u sebe. Minimálně dvěma gólům jsme mohli v pohodě zabránit, ale někdy situace řešíme až naivně a zbrkle," postěžoval si trenér Datyní Zdeněk Menoušek.

Jeho tým odehrál vynikající první půlhodinu. I domácí po utkání přiznali, že kdyby prohrávali 0:4, nemohl by se nikdo divit. „Hráli jsme fakt skvěle, takový ten náš celoplošný fotbal, kluci si dobře nabíhali do volného prostoru a měli jsme šance, zaslouženě vedli 2:0. Pak jsme ale po nedůrazu Péti Tomašáka dostali kontaktní gól a Vratimov má natolik kvalitní mančaft, aby ho to dokázalo nakopnout. Ve druhé půli nás začal přehrávat," přiznal Menoušek.

To ho ale zase tolik nepřekvapilo, protože Datyním schází fyzička. „Špatná tréninková docházka v zimě," vysvětlil důvod. Nicméně pořád měly Datyně šance. „Nejprve jsme mohli odskočit na 3:1, Gistinger netrefil z metru odkrytou bránu. Za to nás domácí potrestali, i když se dlouho nemohli prosadit," rekapituloval Menoušek.

Až v 84. minutě dostali domácí k dispozici penaltu. „Srazili se tam asi dva domácí hráči, ale celá situace byla tak nepřehledná, že to objektivně posoudit nemohu. Spíš mě zajímá, proč k celé situaci došlo. Tímto směrem bychom se měli dívat. Mohli jsme balon jednoduše odkopnout," přešel penaltu s nadhledem trenér Datyní.

K dovršení všeho pak domácí v poslední minutě dokonali výsledkový obrat, když Havířované opět váhali s odkopem. „Když máme řešit situaci jednoduše, tak ji řešíme buď zbrkle nebo složitě," chytal se za hlavu Menoušek.

Paradoxně i poté mohli jeho svěřenci srovnat na 3:3, ale hlavičku Gistingera vykopávali domácí z brankové čáry. „Vyžrali jsme si to. Sice hrajeme pěkný fotbal, ale nemáme body. Doufám, že zabereme ve středeční dohrávce," přál by si Menoušek před středečním utkáním s Petřvaldem na Moravě.

FC Vratimov – TJ Dolní Datyně 3:2 (1:2)

Branky: 28. Svěnčík, 84. z pen. Pařenica, 90. Škorik – 10. Gistinger, 21. Kubiena. Rozhodčí: Moravec – Kolečkář, Tvrdý. ŽK: 1:3. Diváci: 80.

D. Datyně: Vasilko – Masopust, Batiha, Tomašák, Dolák (75. Kulhánek) – Kubiena, Jaworek, Sideropulos, Stebel – Wojtyna (68. Kaduch), Gistinger. Trenér: Zdeněk Menoušek.