Nerozhodný výsledek nakonec odpovídal dění na hřišti, byť domácí Indiáni byli lepší a častěji na míči. Soupeř však prokazoval rozhodně své kvality.

„Je vidět, že to v Ústí dělají dobře, mají ten tým už tři roky pohromadě, jsou sehraní a směrem dopředu extrémně nebezpeční. Takže i když je to domácí ztráta, bod proti kvalitnímu soupeři se počítá vždy,“ uznal hrající trenér Havířova Miroslav Matušovič.

Jeho svěřenci dělali od začátku vše pro to, aby si připsali vítězství. Na těžkém terénu se snažili o kombinaci, tvořili. Ústí vyčkávalo a spoléhalo na brejkové situace, které se při havířovském způsobu hry vždy naskytnou. „V tomto byli opravdu dobří, my jsme museli dvakrát dotahovat. Všichni bojovali nadoraz,“ poznamenal Matušovič.

Ačkoliv se musel obejít bez tří borců obvyklého základu, další hráči je nahradili. „Je vidět, že to není o vyvolené jedenáctce, máme patnáct šestnáct rovnocenných lidí, což je pro trenéra samozřejmě dobře. Klukům prakticky nemám co vytknout, protože se snažili urvat tři body, seč jim síly stačily. Že se to někdy nepovede, s tím je třeba počítat. Pokud vytrváme v našem stylu hry, přístupu k utkání a respektu k soupeřům, dřív nebo později se výsledné odměny dočkáme,“ je si jist Matušovič.

MFK Havířov – Sokol Ústí 2:2 (1:1)

Branky: 44. a 82. L. Skoupý – 20. a 67. P. Zagol. Rozhodčí: Dudek – Kontoršikov, Slaminka. ŽK: 1:2. Diváci: 206.

Havířov: Směták – Cenek (57. Förster), Bialek, Cigánek – Klejnot, Matušovič, Zupko, L. Skoupý – Omasta, Uher, Švábík (81. Michalčák). Trenér: Miroslav Matušovič.