Zkušený forvard se ukázal jako žolík. Vždyť jen tři minuty předtím nahradil na hřišti Davida Jatagandzidise. Pak zužitkoval dřinu Kalouse a z otočky propálil brankáře Andrejka.

„Myslím, že tu situaci podcenil. Já přiběhl zezadu, vypíchl mu míč, zavřel oči a vystřelil," popsal autor vítězné branky svou akci.

Obě mužstva přitom mohla rozhodnout o osudu zápasu daleko dříve. S nadějnou střelou Opaty i Půdou osamoceným před domácí svatyní si poradil gólman Švrčina, na druhé straně spaloval šance zejména Patrik Poštulka. Rány Jatagandzidise či Vaclíka pak Andrejko zlikvidoval.

Bohumín (pruhované dresy) zvládl šlágr podzimu v krajském přeboru.Zdroj: Lukáš kaboň

„Čekalo se, že my budeme mít míč a domácí šance. Myslím, že pro diváky to bylo super utkání, ne?" načal hodnocení kouč hostů Jaroslav Mlčoch. „Bohužel, pro nás má smutný konec. Udělali jsme chybu, podcenili míč u lajny a to nás stálo bod. Jinak klukům nemohu nic vytknout. Zápasu by ale více slušela remíza," dodal trenér stále ještě lídra tabulky. Bohumín má však už také 29 bodů.

„Byl to výborný zápas z obou stran. My měli více šancí, ale nedáváme je dlouhodobě. Proměnit polovinu z nich, tak přehrajeme každého. O přestávce jsem řekl, že to rozhodne jeden gól a stalo se. Naštěstí jsme ho vstřelili my," oddechl si lodivod Bohumína Marek Poštulka.

FK Bospor Bohumín – FC Heřmanice Slezská 1:0 (0:0)

Branka: 83. Opic. Rozhodčí: Vidlička – Kontoršikov, Matějek. ŽK: Hanus, Socha, Sittek, Vaclík – Strakoš. Diváci: 423.

Bohumín: Švrčina – P. Poštulka, Socha, Košťál, Kalous (88. L. Poštulka) – Sittek, Kubinski (67. Ferenc), Hanus (90. Šiška), Baculák (84. Nowinski) – Vaclík, Jatagandzidis (80. Opic). Trenér: Marek Poštulka.