Hosté už loni překvapili způsobem hry. „Mají opravdu čtyři výrazné individuality, hrají pěkný fotbal. Až jsem se divil, že jsme ho tak přehráli. Tentokrát nám ale skutečně vyšlo všechno a kluci zahráli jako z partesu," pochvaloval si datyňský trenér Zdeněk Menoušek.

Vše vycházelo zezadu. V bráně stál jistý Rozbroj, který za poslední rok udělal výrazný pokrok. Proti Petřvaldu nechyboval, všechny míče s jistotou posbíral a dodal hráčům před sebou na potřebném klidu. „Velmi dobře jsme se vyrovnali i s absencí Neumana. Péťa Tomašák hrál maximálně zodpovědně, tak si představuji práci stopera. Celá čtyřka vzadu působila konsolidovaně, kluci si přebírali hráče, pohlídali si nebezpečné útočníky Petřvaldu a prakticky jsme je nepouštěli do šancí," byl Menoušek spokojen s obrannou fází mužstva.

A konečně se také zadařilo v útoku. Brzký gól Doláka mužstvu pomohl, hráči se uklidnili a předváděli svou rychlou kombinační hru. „Zase jsme to byli my. Tři góly ze čtyř jsme dali po centrech z levé strany," vybavoval si trenér přesné přihrávky Vlčka, Stebela či Kulhánka.

Střeleckou smůlu protrhl Kubiena. Setřásl ji ze sebe hattrickem. „Za něho speciálně jsem hrozně moc rád, protože se chudák celou dobu trápil a teď mu to konečně vyšlo. Předvedli jsme opravdu poctivý výkon, dali i krásné góly a zlepšili si náladu. Věřím, že už se chytneme a soutěž dohrajeme na nějaké bodové vlně," přál by si Zdeněk Menoušek.

TJ Dolní Datyně – TJ Petřvald na Mor. 4:0 (1:0)

Branky: 60., 68. a 86. Kubiena, 6. Dolák. Rozhodčí: Byrtus – Špičák, Zelník. ŽK: 1:1. Diváci: 57.

D. Datyně: Rozbroj – Masopust (83. Kučera), Tomašák, Batiha, Pištěk – Miczka – Kubiena, Dolák (79. Švrčina), Vlček (70. Vandriak), Stebel – Baláž (76. Kulhánek). Trenér: Zdeněk Menoušek.

Vážení čtenáři, Deník na svém webu nemusí zveřejňovat celý obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, domova i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Deníku nebo ve zlevněné předplacené internetové verzi.
Aplikaci e-paper (elektronické vydání novin) najdete ve spodní části těchto webových stránek. Po připojení si tak můžete Deník v plném znění přečíst kdykoliv a kdekoliv na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.