Tady už to svěřencům trenéra Martina Velkého s body vyšlo, respektive s bodem, protože konečným výsledkem byla remíza.

„Po drtivé porážce s Pustou polomí šli kluci do sebe a v tomto týdnu předvedli velmi podařené výkony. Jak v Háji, tak nyní v Šenově jsme sahali po třech bodech, byli hodně aktivní a měli šance. Bohužel z šesti bodů je nakonec jenom jeden,“ pokrčil rameny Martin Velký.

V Háji vedla Orlová ještě čtvrthodinu před koncem 2:1, pak ale domácí trefili perfektně dva přímé kopy, otočili na 3:2 a v závěru přidali ještě branku. Slávisté tak odjeli z Opavska s nepořízenou.

O nápravu se pokoušeli v Šenově, kde rovněž ukázkově jezdili po celý zápas. „Vedli jsme, soupeř sice srovnal, ale pak nás poškodilo vyloučení Kempného, o kterém nejsem vůbec přesvědčený, že mělo být,“ mávl rukou Velký.

To naopak červenou kartu měl obdržet za zmaření jasné brankové příležitosti domácí brankář Szarowski, ale rozhodčí byl jiného názoru.

V závěru se zaskvěl i gólman Orlové Ščerba, který už jistý gól vytěsnil na břevno. „Klukům nemám co vytknout, herně jsme obstáli v obou duelech, příkladně se bojovalo. Věřím, že s takovým přístupem a nasazením se nějaké té výhry zase brzy dočkáme,“ zakončil Martin Velký.

SK Šenov – Slavia Orlová 1:1 (1:1)

Branky: 25. Schovajsa – 18. Kempný. Rozhodčí: Matějek – Šujan, Laštuvka. ŽK: 6:3. ČK: 42. Kempný (O). Diváci: 197.

Orlová: Ščerba – Pavlík, Kempný, Věčorek, Kalous – Jašek, Schimke, Vybíral, Botur – Renta, Novotný. Trenér: Martin Velký.