„Je to škoda. V posledních dvou zápasech jsme chtěli urvat šest bodů, už teď jsme tam mohli být. Bohužel to nevyšlo, neměli jsme střelecké štěstí," zalitoval kapitán českotěšínského fotbalového mužstva Lukáš Rac.

Svěřenci trenéra Richarda Beneše byli zprvu zaskočeni nástupem Kobeřic, které chtěly soupeře překvapit. „Docela na nás vlítli, ale pak se to uklidnilo a začali jsme mít převahu a šance," přibližoval Rac.

Nebyly to jen tak nějaké šance, ale rovnou tutovky. Jenže gól padl až do domácí sítě. Zanedlouho bylo srovnáno, když se prosadil právě Rac – 1:1.

Poté trefil Konečný hlavou břevno. „Naštěstí nám vyšel nástup do druhé půle," připomněl Rac branku Fizka. Těšín ale nedokázal vedení pojistit a zase inkasoval. V závěru trefil střídající Lojek jen tyč. „Kobeřice po zápase slavily, protože potřebovaly aspoň remízu k záchraně. Od toho se odvíjela i jejich hra, zatáhly se a bránily. V koncovce máme dlouhodobý problém," pokrčil rameny Rac.

FK Český Těšín – Sokol Kobeřice 2:2 (1:1)

Branky: 34. Rac, 48. Fizek – 31. a 75. Šimeček. Rozhodčí: Trojan – Fajkus, Tabášek. ŽK: 1:1. Diváci: 120.

Č. Těšín: Kubalík – Bolek, Šlavka, Rac, S. Zogata (87. Rusek) – Sostřonek, Kantor (73. Kupczak) – Konečný (80. Lojek), Mendrok (69. Kiška), Hradečný – Fizek (62. Folwarczny). Trenér: Richard Beneš.

Vážení čtenáři, Deník na svém webu většinou nezveřejňuje kompletní obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, domova i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Deníku, anebo ve zlevněné předplacené internetové verzi.
Aplikaci e-paper (elektronické vydání novin) najdete ve spodní části těchto webových stránek. Po připojení si pak můžete Deník v plném znění přečíst kdykoliv a kdekoliv na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.