Nepřízeň počasí už podruhé neumožnilo odehrát očekávané divizní derby mezi MFK Havířov a rezervou Baníku Ostrava B. O dalším osudu utkání se rozhodne v průběhu týdne. „Jasno by mělo být asi ve středu. Jediná šance je ještě nadcházející víkend. Podle klimatických podmínek se rozhodne, jestli se bude hrát ještě tento rok, nebo až ten příští. Když se podívám z okna, tak podle současné situace tipuji, že už se letos na fotbal v Havířově nepůjde,“ řekl člen výboru MFK Havířov Otto Vančák.

Kromě dohrávek divize zrušilo vedení krajského fotbalového svazu kompletně 16. kolo přeboru mužů i dorostu. „Ponechali jsme nyní prostor pouze k sehrání dohrávek. V jiném případě by byly soutěže hodně nepřehledné. Většina zápasů by se totiž neodehrála,“ vysvětlil sekretář svazu Vladimír Janoško.
Díky tomuto kroku tak nehráli například fotbalisté Baníku Albrechtice derby s Českým Těšínem, ačkoli mají k dispozici umělou trávu.

Nedošlo ani na zápasy dorostu. Vedoucí celek přeboru MFK Havířov měl hrát také na umělé trávě v Kravařích se Slavií Opava. Tento tým bude hřát, že přezimuje na čele tabulky s devítibodovým náskokem.

V neděli se uskutečnila dohrávka 1.B třídy mužů, ve které podle očekávání podlehly Dolní Datyně Nýdku 3:0. Na umělé trávě v Jablunkově neměli hosté moc šancí na úspěch a po porážce od jednoho z kandidátů na postup budou celou zimu na posledním místě soutěže.