Zápas na českotěšínském stadionu byl pro ně posledním v této sezoně, protože kvůli rekonstrukci trávníku se pro zbytek ročníku stěhují do Nošovic. Odehrají tam zápasy s Krnovem, Frenštátem a Polankou. „Trénovat budeme v Ropici," upřesnil trenér českotěšínského mančaftu Richard Beneš.

Rozlučka se však hrubě nevydařila. „První poločas ještě šel, tam jsme si nahráli a vypadalo to dobře. Kupczak s Konečným měli dokonce tutovky. Pak jsme bohužel inkasovali," vybavil si Beneš trefu šenovského Beránka.

Domácí ale stihli poměrně brzy odpovědět. Prosadil se Folwarczny. „Po jeho gólu jsme si říkali, že to půjde. Něco jsme si o přestávce v kabině řekli a hecovali se, jak na soupeře vletíme a rozhodneme," přibližoval Beneš.

Jenže to si asi říkali i šenovští hosté. A na rozdíl od domácích tak i činili. „Dělali jsme hrubé individuální chyby, úplně jsme se položili. Nevím, co se to s klukama dělo. Hráli jsme bez pohybu, pořádně si nenahráli. Hodně jsme kazili a Šenov nás vyškolil," uznal Beneš.

Alibistická hra k domácím nesedí, výkonem tak šli všichni dolů. Snad jen Folwarczny snesl nějaké měřítko. „Prostě jsme to vůbec nezvládli, ale takový už je fotbal. Nakonec jsem poslal do hry všechny náhradníky, aby si zahráli. Už to bylo jedno," vysvětlil nespokojený trenér Těšína.

FK Český Těšín – SK Šenov 1:4 (1:1)

Branky: 27. Folwarczny – 17. a 54. Beránek, 51. Maleňák, 70. Bednář. Rozhodčí: Švec – Vojkovský, Tabášek. ŽK: 2:2. Diváci: 250.

Č. Těšín: Gradek – Bolek, Kupczak, Rac, Popelka (84. Alexa) – Malyjurek (61. Bolec), Sostřonek, S. Zogata (61. Matuszek), Konečný – Michalisko (64. Lojek) – Folwarczny (71. Fizek). Trenér: Richard Beneš.