TJ Petřvald na Moravě – SK Stonava 4:0 (1:0)

Stonavští na petřvaldském brambořišti zahájili mnohem lépe a snažili se o kombinace. „Prvních dvacet minut jsme měli jasně navrch, ale terén byl hrozně hrbolatý, takže naše přihrávky byly často nepřesné," popisoval Martin Švagřík, který tentokrát vedl mužstvo místo trenéra Miroslava Štěpánka, který měl rodinné povinnosti.

I tak si hosté vypracovali tři gólové šance, jenže Maleňák, po něm Kisel a nakonec i Szczygiel, který místo střely volil další kličky, neuspěli. „Petřvald hrál všechno na takového hromotluka v útoku, což byl chlap, který má dva metry a váží přes metrák. Všechny balony šly na něj nebo na jeho kolegu Huvara, který pro něho balony sklepával," popsal Švagřík, jakým stylem domácí většinou hrávají.

Stokilový borec Petřvaldu se jmenuje Malúš a právě on dal Stonavě úvodní gól utkání. „Ta situace dost zaváněla ofsajdem," poznamenal Švagřík.

Branka hosty zaskočila, ale s koncem poločasu zase ožili a třeba Sochora měl po rohových kopech dvakrát slušnou možnost zakončit. Petřvald si hlídal vedení a nic světoborného nepředvedl.

Hned po poločasovém nástupu z kabin spálil další tutovku Frait a pak Stonava dostala slepené góly, které rozhodly. Nejprve po rohu a pak po hrubce obrany. „Pak už si to Petřvald v pohodě pohlídal, my nastřelili Fraitem jen břevno. Nakonec jsme ještě jednou inkasovali. Byl to takový divný poločas, ve kterém jsme si takový nášup ani nezasloužili," poznamenal Martin Švagřík.

Branky: 24. Malúš, 54. V. Jaroš, 57. Huvar, 72. Válek. Rozhodčí: Moravec, žluté karty: 2:2, diváci: 100.

Stonava: Mrozek – Štrba, Sochora, Martinčík (62. Stračánek), Hančin – Piskorz, Kisel, Maleňák (89. Giňa), Szczygiel (70. Stach) – Frait, Pliska. Trenér: Martin Švagřík.

Další zápas hraje Stonava v sobotu se Starým Městem.