Jelikož se na jaře v I.A třídě stále nikdo nemá k tomu, aby se od ostatních bodově odtrhnul, okruh postupových kandidátů se každým kolem rozšiřuje. Po víkendu k nim přibyla Stonava, která v derby otočila skóre proti Dolním Datyním.

Zápasu by asi více slušela remíza, jelikož oba celky hrály pohledný fotbal a vypracovaly si šance. Stonavští holt byli přesnější.

„Myslím, že kdo se na utkání přišel podívat, tak neprohloupil. Góly začaly padat až po přestávce, ale jak my, tak kluci z Datyní chtěli hrát kombinační a rychlý fotbal, což se většinu hrací doby dařilo," ocenil úroveň zápasu domácí trenér Karel Sochora.

Utkání I.A třídy Stonava - Dolní Datyně (v bílém).Zdroj: Tomáš Januszek

Datyňský kouč Zdeněk Menoušek souhlasil. „V minulosti bývaly vzájemné zápasy rozhádané, dneska můžeme být spokojeni s tím, co kluci předvedli. Hrál se útočný líbivý fotbal s šancemi na obou stranách. Samozřejmě nás mrzí, že jsme nedosáhli aspoň na bod, protože gólovky byly, ale takový už je fotbal," pokrčil rameny Menoušek, který měl v první půli velký problém, když mu odstoupili pro svalové zranění hned tři hráči.

„Během kariéry jsem něco takového zažil poprvé. Bez cizího přičinění si tři naši kluci natáhli sval a museli během krátké chvilky střídat. Opravdu neuvěřitelné," dodal.

Mladí havířovští hráči jako Ondruš nebo Kučera se s tím ale poprali statečně. „Scházel nám Tomašák, ale kluci hráli dobře. Mladý Jaworek odvedl penzum práce pod hrotem, zkušení Miczka s Wojtynou zase uprostřed hřiště. S výkonem můžeme být opravdu spokojeni, s výsledkem už méně," doplnil Menoušek.

Už v první půli měl právě Jaworek šanci, po něm také Baláž, ale Gaszczyk mezi stonavskými tyčemi byl proti. Na druhé straně zahrozili Kisel s Malúšem, ale největší šanci zazdil na konci půle Zoller, když minul prázdnou datyňskou bránu.

Zasedání havířovských zastupitelů.
Náměstek primátorky napadl původ poslance Okamury a nazval ho lhářem a darebákem

„Kluky jsem v šatně nabádal k trpělivosti, věřil jsem, že si šance zase vypracujeme a něco proměníme. Jenže jako první jsme inkasovali my. Datyně mají vepředu opravdu velkou kvalitu, prakticky pokaždé se prosadí. Já kluky upozorňoval na rychlonohého Kubienu, bohužel marně," pousmál se Sochora.

Byl to totiž právě Petr Kubiena, kdo svou šanci v 54. minutě chladnokrevně proměnil. A pro Havířovany mohlo být ještě lépe, neboť Jaworek postupoval sám na Gaszczyka. Ten ale prokazuje na jaře špičkovou formu a Stonavu opět podržel.

Pak zase přišly chvíle domácích. Trenéru Sochorovi vyšel tah se střídáním, když poslal na plac čerstvého Šustera a ten se po minutě okamžitě zapsal mezi střelce. „Než ho kluci stihli zaregistrovat na hrací ploše, tak nám dal gól," zasmál se Menoušek, který Pavla Šustera v minulosti trénoval.

Utkání I.A třídy Stonava - Dolní Datyně (v bílém).Zdroj: Tomáš Januszek

Rozhodnutí padlo v 76. minutě a na svědomí jej měl kdo jiný než Josef Zoller. „Dali jsme mu jen trochu prostoru a už to bylo," konstatoval Menoušek.

Jeho svěřenci v závěru soupeře přitlačili, ale už bez vyložené šance, takže tři body zůstaly Stonavě. „Musím mančaft pochválit, jak příkladně makal, hlavně Kisel s Dittrichem. Výhra nad silným soupeřem nás těší, teď nás ale čeká podobně kvalitní mužstvo," vzhlíží Sochora k sobotní bitvě ve Vratimově.

SK Stonava – TJ Dolní Datyně 2:1 (0:0)

Branky: 64. Šuster, 76. Zoller – 54. Kubiena. Rozhodčí: Vidlička – Havlík, Levinger. ŽK: 0:2. Diváci: 188.

Stonava: Gaszczyk – Mančař, Wojnarovský, Szkuta, Němec – Kisel (90. Zachata), Dittrich, Graňák, Kratka – Zoller, Malúš (63. Šuster). Trenér: Karel Sochora.

D. Datyně: Vasilko – Vlček (29. Kučera), Batiha, Sideropulos, Stebel – Kubiena, Miczka, Wojtyna, Gistinger (29. Dolák) – Jaworek – Baláž (39. Ondruš). Trenér: Zdeněk Menoušek.