Stonava po výsledkové mizérii v úvodu soutěže zabrala. Společnými silami vedení klubu, trenéra Čermáka i samotných hráčů se povedlo najít novou herní koncepci, která, zdá se, zatím přináší úspěch. Paradoxně to odnesly přední týmy soutěže. Před týdnem Veřovice, nyní vedoucí Bystřice, pro kterou to byla vůbec první ztráta v sezoně.

„Bavil jsem se po utkání tak trochu s domácími, kteří sami uznali, že jsme u nich mohli klidně vyhrát. Toho bodu si ceníme. Mrzí nás, že jsme nevyhráli, protože na tři body bylo. Podstatné je, že se konečně zvedáme. A to hlavně psychicky, protože kluci na tom byli po těch pěti zápasech všelijak," ulevilo se stonavskému kouči Josefu Čermákovi.

Ten si společně s předsedou SK Stonava Jiřím Fraitem po zmiňovaném vstupu do soutěže vyhodnotil, že změny jsou nutné a provedl korekce v sestavě. „Začali jsme hrát na pět halvů, krajní záložníky přesunuli na beky a opačně. Dvojice stažených hráčů Hančín – Kisel v záloze působí jako defenzivní štít. Zatím to klape. Jak Veřovice, tak Bystřice se k nám přes kraje hřiště nedostaly," pochvaloval si Čermák.

Mluvil ale pokorně. Bylo vidět, že mu nepodařený vstup neudělal moc dobře, stejně jako vynucené změny. „Ale muselo k nim dojít, to musí každý pochopit. Prioritní jsou výsledky. Už asi nebudeme hrát tak divoce jako v minulé sezoně, protože se vždy zaměříme na obranu. Takže nebudeme asi střílet tolik gólů, ale hlavně je nebudeme ani dostávat. Schválně jsem se díval do poznámek, a tohle je první bezbrankový výsledek, který jsme za mého působení ve Stonavě uhráli," přidal perličku Čermák.

V Bystřici zkusil na hrot útoku postavit Graňáka, protože ten to kdysi v karvinském dorostu hrával a kdyby měl Graňák lépe seřízená mířidla, putovaly by do Stonavy tři body a ne jen jeden. Graňák měl v zápase tři jasné tutovky.

Ještě jeden element zlepšené stonavské hry je třeba zmínit, a sice příchod Kluze do středové formace, pro něhož to byl letos první zápas. „Jeho přítomnost byla znát, na hřišti jezdil jako motorová myš," pousmál se Čermák. Kluz si ve středu hřiště skvěle rozuměl se stonavským špílmachrem Dittrichem. Tak snad jim spolupráce vydrží.

TJ Bystřice – SK Stonava 0:0

Rozhodčí: Žáček – Pobořil, Uličný. ŽK: 4:4. Diváci: 111.

Stonava: Gaszczyk – Feber, Sochora, Frait, Macko – Hančín, Kisel – Kluz, Dittrich, Piecha (79. Szwed) – Graňák. Trenér: Josef Čermák.