Trenér mužstva Miroslav Štěpánek prováděl na seznamu jmen ve svém kádru zajímavé škrty a doplňky. Kapitán týmu Kamil Šurin, který na konci podzimní části laboroval se zraněním, se rozmýšlel, zdali bude v kariéře pokračovat a nejspíš bude. Ve Stonavě naopak pokračovat nebude Karkoška, kterého si z hostování stáhly zpět Dětmarovice a také Vilém, který dočasně přerušil sportovní kariéru. Ztrátou je odchod Martiníka za prací do Prahy. Gólman Mrózek, který se vrátil do Havířova, byl nahrazen pro změnu gólmanem Mrozkem, ale tím z Třince.

Stonava v zimě vybrakovala řady Nýdku, který podle všeho rozprodává kádr, protože kromě Mrozka, který v Nýdku působil, získala i dvě další jeho opory – zkušeného Martinčíka a ostrostřelce Plisku.

Slušně zásobovala Stonavu i sousední Karviná, která uvolnila do Štěpánkova celku čtveřici mladých hráčů. „Zůstal i Giňa, kterému bylo prodlouženo hostování. Kromě něj nás posílili brankář Stach a hráči do pole Piskoř, Stračánek a Štrba. Čekáme ještě na vyřízení transferkarty z Rakouska pro Vlčka, který se po nějaké době vrací zpátky domů do Havířova. Toho bychom mohli využít do dvou týdnů,“ přibližuje předseda Stonavy Jiří Frait.

Perličkou je angažování hokejbalového mistra světa a Evropy Martina Kurze, který v kádru rovněž figuruje.

Celý článek v tištěném vydání Deníku