Oběma týmům již v závěru soutěže o nic moc nejde, a tak se hned od první minuty otevřela stavidla útočné kopané naplno. Jen škoda, že ve Stonavě nechodí na fotbalové zápasy také diváci. Místní fotbalisté by si to za letošní výkony jistě zasloužili. Ti, kdo přišli v sobotu, si užili hned deset branek.

„A to ještě Zoller mohl dát další tři góly. Třikrát šel sám na gólmana, jednou trefil tyč," přibližoval trenér Stonavy Dušan Kohut manévry nejlepšího kanonýra soutěže.

Zápas samotný se musel líbit, protože hráči obou mužstev chtěli hrát a na defenzivu se příliš nehledělo. „Měli jsme trochu obavy, protože nám ze základu vypadli Hančin, Goj i mladý Macko, ale kluci se s tím poprali mimořádně dobře," ocenil výkon svého mužstva Dušan Kohut.

Již během poločasu vykročili domácí za třemi body. V 17. minutě se v šestnáctce soupeře uvolnil Feber a jeho rána si proklestila cestu do sítě. Hned nato proklouzl mezi obránci Zoller a upravil na 2:0.

Neškodná Čeladná inkasovala potřetí ve 33. minutě, kdy se po individuální akci opět prosadil Zoller.

Druhý poločas přinesl ofenzivní představení na obou stranách. Nejprve zvyšoval Feber na 4:0, ale pak se dostali ke slovu i hosté. Divoký dorostenec Szwed vyrobil penaltu, Staskevič snížil a Trubač v 77. minutě korigoval na 4:2.

Do hry se pak dostal střídající Frait a hned za pár minut skóroval na 5:2. Trenér Kohut poslal na plac dalšího dorostence Zachatu a ten se mu odvděčil po minutě pobytu na hřišti šestým gólem.

V té době padala branka z každé akce. Čeladenský Petr chvíli před koncem opět korigoval, ale poslední slovo si vzal znovu Frait a hlavičkou završil brankový koncert na konečných 7:3.

Před sobotním derby s Datyněmi poslali domácí do Havířova solidní střeleckou navštívenku.

SK Stonava – Beskyd Čeladná 7:3 (3:0)

Branky: 17. a 56. Feber, 20. a 33. Zoller, 81. a 90. Frait, 85. Zachata – 68. z pen. Staskevič, 77. Trubač, 87. Petr. Rozhodčí: Prasek. ŽK: 1:1. Diváci: 60.

Stonava: Mrkva – Geršl, Škuláň, Sochora, Skřižovský – Petruňa (65. Szwed), Lachowicz, Kisel, Kluz – Zoller (84. Zachata), Feber (73. Frait). Trenér: Dušan Kohut.