Přitom po podzimu byli součástí našlapaného čela tabulky. „Tam jsme si říkali, že půjdeme zápas od zápasu a když budeme pět kol před koncem cítit šanci na postup, že se o něj sportovně porveme,“ přiblížil trenér stonavského mužstva Karel Sochora.

Jenže po pouhých třech kolech bylo vše jinak. „Začátek nám vůbec nevyšel. Nejprve jsme narazili na silný Brušperk, prohráli jsme, ale dala se uhrát i remíza. Klasický zápas blbec nás čekal v Bystřici, kde jsme měli na nohách jasné tutovky, ale soupeř z protiútoku trestal. A pak přišel domácí výbuch s Datyněmi,“ musel Sochora chtě nechtě připomenout debakl 1:7 od havířovských sousedů.

„Tohle byl zápas, který se jen tak nevidí. Třicet minut vyrovnané hry, dokonce jsme měli čistou šanci. Jenže gól daly Datyně, pak během minuty přidaly po hrubkách další dva a už nebylo o co hrát. Chtěli jsme to mít rychle za sebou a soupeř hrál v naprosté pohodě a přidával góly. Vyhrál zaslouženě. Vítězství v soutěži Datyním přeji, hrají nejlepší fotbal,“ uznal sportovně Sochora.

Stonava (ve žlutém) ztratila šanci na postup v utkání s Datyněmi.

Jeho tým se pak zvedl a uhrál i nějaké výhry, ale na postup už se ve Stonavě nemyslí. „Ztráta je příliš velká. Pořád je ale o co hrát, chtěli bychom skončit na ‚bedně‘, tedy do třetího místa,“ upřesnil Sochora.

Výkony jeho týmu jsou jako na houpačce, výhru střídá prohra, povedené herní představení s dobrou kombinací nahrazuje za týden nesourodost a zmatek.

„Trápí nás koncovka,“ uznal Sochora. Kanonýr Josef Zoller, na němž výsledky Stonavy stojí, se probral pozdě, nicméně jeden hráč nemůže táhnout celý tým, a tak jej měli zastoupit jiní. Nestalo se. „Máme opravdu mizernou produktivitu. Finální fáze nám drhne, ale hlavně - oproti podzimu děláme hodně chyb v defenzivě. To se vám pak nasčítá,“ vypráví Sochora.

Stonavští tedy chtějí ve druhé půlce jarní částí nasbírat co nejvíc bodů a hlavně nezklamat v sousedském derby s Albrechticemi. „To je vždy speciální zápas, na který se těšíme,“ usmál se Karel Sochora.