Trenér Karel Sochora si našel správnou chvíli, aby hráčům v kabině řekl, co si myslí o posledních odfláknutých týdnech a tréninkové morálce. Evidentně to zabralo, protože hráči se v Sedlištích prezentovali naprosto zodpovědným výkonem.

Na začátku však museli přežít takřka gólovou situaci, kdy nedůraznou Němcovu malou domů domácí vystihli a po faulu Zielonky, který už jen hasil vzniklé nebezpečí, kopali penaltu. V jarní fazoně chytající Gaszczyk však lapil i tu!

Stonavští se tím odrazili k dobrému výkonu. „Líbilo se mi to, každý si plnil, co měl, hlavně ten přístup byl od každého hráče úplně jiný než v předešlých zápasech," pochvaloval si Sochora.

Stonava dokončila poločas s míčem na nohách a ve druhé půli rozhodla. Kanonýr Zoller se tentokrát proměnil v nahrávače a nejprve oslovil zpětnou přihrávkou Kubienu (0:1) a za chvíli také Mančaře (0:2). „Jsem rád, že se konečně trefil taky někdo z našich obránců," glosoval trefu poctivého dříče Tomáše Mančaře trenér Sochora.

Střídající Malúš pak upravil na 3:0 pro Stonavu a nebylo co řešit. „Kluci se zvedli už po tom prvním gólu, hráli s lehkostí. Domácí viděli, že je přehráváme, akorát ke konci jsme jim takovou malou laxností dovolili korekci. Ale budiž, tři body jsou doma a také mě potěšilo, že nová stoperská dvojice Graňák – Zielonka zvládla svou roli velmi dobře," mnul si ruce Karel Sochora.

Jeho tým by už ve zbytku sezony chtěl setrvat v horní polovině tabulky a možná se ještě posunout. „Každopádně se chceme udržet před Albrechticemi," zasmál se kouč Stonavy.

Sokol Sedliště – SK Stonava 1:3 (0:0)

Branky: 86. Jiříček – 56. Kubiena, 66. Mančař, 68. Malúš. Rozhodčí: Tabášek – Kubáček, Žáček. ŽK: 1:1. Diváci: 60.

Stonava: Gaszczyk – Mančař, Graňák, Zielonka, Němec (67. Malúš) – Kratka (85. Zachata), Kisel, Dittrich, Kubiena – Zoller, Šuster. Trenér: Karel Sochora.