SK Stonava – SK Dětmarovice 0:1 (0:0)

Derby utkání rozhodla jediná branka a Dětmarovičtí už pomalu začínají přemýšlet o tom, kam v prostorách svého stadionku umístí bustu Martina Prokopa. Dětmarovický bek totiž skutečně zaslouží minimálně zvláštní pozornost, neboť v posledních třech zápasech to byl právě on, kdo třikrát rozhodl o jednogólovém hubeném vítězství svého celku. Zápas ve Stonavě byl dlouhou dobu průměrný, jedinečnou šanci zkomplikovat hostům cestu za třemi body měl stonavský Frait, ovšem nevyzrál na Hájka.

„To byl asi rozhodující moment zápasu. Hájek nás podržel a uhájil čisté konto,“ mínil po zápase Milan Kyša, sekretář dětmarovického klubu. Po přestávce Dětmarovice zrychlily kombinaci a vypracovaly si i nějaké šance. Stonava ale bránila a hrozila převážně z brejků. „Zpočátku jsme měli převahu, ale dlouho se hrálo převážně uprostřed hřiště,“ nabídl svůj pohled předseda Stonavy Jiří Frait starší.

Hosté neproměnili své možnosti (Špička, Ligocký), a tak se na gól čekalo až do 73. minuty. Po Špičkově rohu si odražený míč jako magnetem stáhl na nohu Prokop, udělal kličku protihráči a bombou pod břevno rozhodl. V 80. pak ještě P. Klimka vychytal Janovský a to bylo vše. „V první půli jsme si zvykali na hrbolaté hřiště, na kterém se nedalo moc kombinovat, takže možná i proto se náš výkon zvedl až po přestávce,“ přemítal Kyša. „Zápas měl rozhodně svou kvalitu, hrálo se velice slušně, až na zákrok Martinčka na Glogára, který pak musel pro zranění odstoupit,“ poznamenal Frait starší.

Branka: 73. Prokop.

Rozhodčí: Klímek, žluté karty: 0:2, diváci: 100.

Stonava: Glogár (70. Janovský) – Janáček – Špinar, Koláček, Bystroň – Poledník, Dluhoš, Vodák, Petruňa – Frait, Šurin.

Trenér: Tomáš Vychopeň.

Dětmarovice: Hájek – Szabo, Prokop, R. Klimek, Ligocký – Zarzycki (65. Žáček), Špička, P. Klimek, Czyž (37. D. Kulinski) – Pustaj, Hraško (32. Martinček).

Trenér: Petr Czyž.

Další zápas hraje Stonava v sobotu v Dolní Lutyni, Dětmarovice týž den přivítají Čeladnou.