Stonava zahájila přípravu poměrně pozdě. V době, kdy už ostatní mančafty z Karvinska měly v nohách dva týdny kondiční dřiny a za sebou i nějaký ten zápas. Letní přípravu Stonavští odstartovali na turnaji, který sami pořádali. Zde prohráli s polským Chybie a remizovali s Marklowicemi. Následně sehráli ještě čtyři zápasy s nevalnými výsledky. Prohra s Albrechticemi 1:2 se ještě dala skousnout, debakl od Těšína 1:7 už méně. Pak Stonava prohrála s favoritem I.B třídy Horní Suchou 1:3 a na závěr porazila nováčka I.B třídy Hnojník 5:4.

„Nemám z přípravy dobrý pocit. Nicméně trenéři si ji takto naplánovali a já jim věřím. Odzkoušeli jsme na různých postech většinu hráčů, brankář Glogár a Bystroń jsou však zranění a na úvod do hry ještě nezasáhnou,“ konstatoval předseda klubu Jiří Frait starší. I když byla příprava Stonavy velice krátká a výsledky nic moc, Stonavští nepanikaří a věří si. „Můžete mít vynikající přípravu a pak přijde mistrák, vy dostanete nějakou šišku a už se vezete. Podívejte se na Bohumín. Tam začali s dvanácti lidmi, pak jich chodilo na trénink dokonce jen sedm, ale přišel první mistrák a oni porazí Háj ve Slezsku,“ nestresuje se předseda Frait.

Hráčský pohyb v kádru trenéra Vychopně byl minimální. Doposud neodešel nikdo, pouze o Szotka má zájem petrovický Inter. Naopak do kádru přibyl Smiga z dorostu, brankář Pytela a vrátili se Janáček s Šurinem z Albrechtic. Toť vše. „Ještě ale vedeme jednání s posilami do zadních řad. Jména neřeknu, abych někoho nevyděsil, ovšem je pravda, že nám to hapruje hlavně v obraně,“ podotkl Frait. Hráči se už naštěstí vrací z dovolených, takže mužstvo je na sezonu připraveno v kompletním složení. „Uvidíme, co přinesou úvodní kola. Momentálně si možnosti našeho celku netroufám odhadnout,“ uzavřel Frait.