„Pořád čekám, kdy konečně zabereme venku a ono nic," pousmál se trenér Stonavy Karel Sochora. Doma umí Stonava soupeře válcovat, střelecky se daří Zollerovi, ale venku je to nepoměrně slabší. Tým vyhrál paradoxně jen na úvod u lídra ze Starého Města, od té doby ne.

„Sice je to stále hratelné, ale v zápasech s našimi sousedy to chtělo aspoň remizovat," byl si Sochora vědom faktu, že v utkáních ve Vratimově a na Hlubině se mělo bodovat. Favorité teď jeho týmu unikají.

Na Hlubině se střetly dva fotbalově vyspělé celky, které hrály hezký fotbal, ale bez výraznějších šancí. „Hra měla spád, to ano, ale gólovky si nikdo pořádně nevytvořil. Bylo vidět, že se hrálo o hodně a také soupeř má nějakou kvalitu. Do tolika možností jako obvykle jsme se nedostali," přiznal Sochora.

Jeho svěřenci navíc využívali spíše pravou stranu hřiště, zatímco rychlonohý Kubiena operoval vlevo.

Ve druhé půli si Hlubina vzadu stále hlídala stonavské útočníky, ale jako první mohl přece jen skórovat jeden z nich. Kanonýr Zoller tentokrát nepotvrdil své střelecké vlohy, místo přihrávky na volné spoluhráče, kteří by dávali do prázdné, zbrkle přestřelil a z protiakce hosté inkasovali.

„Škoda. Na lavičce jsme si s Martinem Cyroněm zrovna říkali, že to bude zápas o jednom gólu a hned jsme ho dostali poté, co jsme sami neproměnili velkou šanci. Ale Zollimu nic nevyčítám, je to koncový hráč, vzal to na sebe. Už nám zajistil hodně bodů v předešlých zápasech," komentoval Sochora zahozenou šanci Zollera.

Ostravané byli při chuti a zanedlouho přidali další branku. Kubiena nedorazil Bláhu, který vyvezl míč hluboko do pole, křížným balonem našel Krčmaříka a jeho přihrávku přetavil v další gól Schmutz. „To už vypadalo špatně, ale pořád jsme se snažili. Šuster trefil hlavou břevno, možná nám ten kontaktní gól chyběl, abychom Hlubinu znervóznili. Jenže branku jsme nedali ani v dalších minutách a když nedáte gól, tak můžete maximálně remizovat," pravil logicky Sochora.

Unie Hlubina – SK Stonava 2:0 (0:0)

Branky: 50. Klíma, 56. Schmutz. Rozhodčí: Bartoš – Seidler, Vojkovský. ŽK: 5:6. Diváci: 100.

Stonava: Gaszczyk – Mančař (67. Malúš), Szkuta, Wojnarovský, Zielonka (83. Schütze) – Kisel, Dittrich, Graňák, Kubiena – Zoller, Šuster. Trenér: Karel Sochora.