Domácí fotbalisté se dokázali po týdnu volna kvůli jejich odloženému zápasu pořádně nabudit. Jejich „nažhavenost" pocítily Veřovice, které prohrávaly bleskově 0:4. Kanonádu odstartoval už po devíti minutách Dittrich, brzy nato přidal další gól. Následně proměnil penaltu stálý exekutor Hančín a skvělou dvacetiminutovku Stonavy uzavřel průbojný Šuster.

„Začátek byl opravdu skvostný, tak nějak jsme si to představovali. Jenže další část zápasu už stála za pendrek," mávl rukou trenér Stonavy Lukáš Hojdysz, který zatím plní záchranářskou misi na více než sto procent.

Zbylých 25 minut první půle domácí notně ubrali a přenechali iniciativu Veřovicím. „Jasně, v hlavách to asi pracuje. Vedete o čtyři branky, říkáte si, už se nemůže nic stát. Kluci se pak zbytečně utápěli v individuálních akcích, to k ničemu nevedlo. Soupeř měl naopak šance," nelíbil se zbytek zápasu Hojdyszovi.

Jenže i celá druhá půle měla do ideálu daleko. A Veřovice už si nevypracovaly jen šance, ale daly i dva góly. „Musíme na ten špatný druhý poločas zapomenout. Důležité je, že se vzdalujeme sestupu a dokážeme střílet góly, to je povzbudivé," dodal Hojdysz.

SK Stonava – AFC Veřovice 4:2 (4:0)

Branky: 9. a 14. Dittrich, 17. z pen. Hančín, 20. Šuster – 49. Valošek, 82. Hanko. Rozhodčí: Karas – Laštuvka, Kret. ŽK: 1:2. Diváci: 58.

Stonava: Gaszczyk – Skácelík, Wojnarovský, Frait (73. Zachata), Hančín – Edr (86. Waliczek), Juroszek (89. Sochora), Dittrich, Graňák, Zielonka (82. Fitznar) – Šuster (54. Skřížovský). Trenér: Lukáš Hojdysz.

Vážení čtenáři, Deník na svém webu nemusí zveřejňovat celý obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, domova i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Deníku nebo ve zlevněné předplacené internetové verzi.
Aplikaci e-paper (elektronické vydání novin) najdete ve spodní části těchto webových stránek. Po připojení si tak můžete Deník v plném znění přečíst kdykoliv a kdekoliv na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.