Stonavu nečekal v úvodu jara I.A třídy vůbec snadný začátek. Po Starém Městě, které hraje o postup, museli vyjet na Novojičínsko k souboji s důrazným Petřvaldem, který zase hraje o záchranu. A utkání se jim nepovedlo.

„Absence tří hráčů (Mančař, Zielonka, Dittrich) se na naší hře podepsala více, než jsem myslel," uznal trenér Stonavy Karel Sochora. „Hlavně Péťa Dittrich jako mozek týmu ve středu zálohy nám citelně scházel," dodal.

Na těžkém hrbolatém terénu v Petřvaldě se kombinační fotbal hrát nedá, stonavské hráče to ale stále nutilo ke kombinaci, což byl kámen úrazu. „Sice jsme si to před utkáním říkali, ale takhle narychlo kluky předělat nejde. Oni jsou to všichni fotbalisté, prostě chtějí hrát s míčem a ne podstupovat osobní souboje. I když důrazně se hrát snažili, to zase ano," přibližoval utkání Sochora.

Domácí jsou na svém oraništi zvyklí hrát, šlo jim to lépe a po čtvrthodině hry se také ujali vedení. „Dostali jsme gól po autovém vhazování," upřesnil nespokojeně trenér Stonavy.

Klíčový okamžik zápasu se udál ve 31. minutě, kdy Zoller srovnal na 1:1 po pěkném obtočení kolem obránce soupeře, ale arbitři mu kdoví proč jeho regulérní trefu neuznali. Pár minut na to se navíc domácí po hrubce obrany trefili znovu. „Neodkopli jsme jednoduchý balon," mračil se Sochora.

Do druhé půle byla na hráčích Stonavy viditelná snaha uspět, ale jejich výkon měl do ideálu daleko. „Po zápase jsme se shodli na tom, že to herně opravdu nebylo dobré. Nešlo nám to, do šancí jsme se nedostávali a jedinou tutovku měl hlavičkující Pavel Šuster. Petřvald chtěl víc a šel si bodům více naproti," konstatoval Sochora.

Jeho svěřenci už ve druhé půli riskovali, hráli na tři hráče vzadu a ke konci inkasovali třetí gól, který už ale nic neřešil. „No, upřímně – už se těšíme, až si zahrajeme doma na našem trávníku," uzavřel nevydařený duel stonavský kouč.

TJ Petřvald na Moravě – SK Stonava 3:0 (2:0)

Branky: 16. Jaroš, 38. Hýl, 86. Kroupa. Rozhodčí: Porubek – Seipel, Robenek. ŽK: 45. Diváci: 54.

Stonava: Gaszczyk – Schütze (59. Šuster), Frait (46. Kisel), Wojnarovský, Szkuta – Kratka, Němec, Graňák, Kubiena – Zoller, Malúš. Trenér: Karel Sochora.