Jak hodnotíte letošní sezonu Premia? Přece jen se pro Premium vyvíjela netradičně. Katastrofální úvod, kdy jste v půlce soutěže byli dokonce poslední, pak zlepšení a nakonec jste skončili třetí, což je docela úspěch.

Před začátkem sezony jsme věděli, že pro nás nebude lehká, což se v jejím průběhu potvrdilo. Jelikož nám odešli tři významní sponzoři, nevěděli jsme, jestli vůbec budeme hrát. Ale přiznám se, že mě ani ve snu nenapadlo, že se ocitneme na posledním místě tabulky a dlouhou dobu budeme u samého dna. Předpokládali jsme, že naše možnosti jsou někde kolem sedmého místa. Dlouho to vypadalo, že nedosáhneme ani na to osmé zaručující účast v play off. V polovině soutěže však přišel zlom a až do konce základní části jsme prohráli jen jedno utkání - s mistrovským Chemcomexem Praha. A nakonec z toho bylo skvělé třetí místo po základní části. Myslím, že můžeme být spokojeni. Naším čtvrtfinálovým soupeřem byl tým Vamberka, který jsme si přáli, neboť nám z geografických i výkonnostních důvodů připadal jako nejpřijatelnější soupeř.

Čím to bylo, že Premium mělo letos tak špatný vstup do soutěže a co se pak změnilo, že zase začalo vyhrávat?

Našim největším problémem, se kterým se potýkáme už léta, je špatná docházka na tréninky. Letos to nakonec dopadlo tak, že jsme tréninky po polovině soutěže zrušili a netrénujeme vůbec! Trenér Jarda Goj měl určitou koncepci, kterou chtěl u týmu aplikovat, ale bez pravidelného trénování to nebylo možné. Jardu to nebavilo a já se mu nedivím. Proto se po naší vzájemné dohodě vzdal v polovině soutěže trenérského postu a jeho místo jsem zaujal já. Před začátkem sezony jsem prohlásil, že již nechci trénovat, ani zásadně zasahovat do chodu týmu, ale výjimečná situace, do které jsme se dostali, mé rozhodnutí změnila. Chtěl bych se omluvit své ženě za to, že jsem porušil slib, který jsem ji dal a zároveň jí velice poděkovat za trpělivost a vstřícnost. Neumím posoudit, jakou zásluhu na tom mám, ale tým situaci zvládl a posunul se na příčky, kde dlouhodobě patří.

V semifinále se Premium střetne stejně jako v loňském ročníku se Zlínem. Loni byl úspěšnější Zlín, jak vidíte šance Premia letos?

Bude to pravá moravská bitva. Zlín má velmi dobrý tým, zvlášť pokud postaví čtyřku Julina, Stojaník, Světlík, Ulman. My samozřejmě víme kudy by mohla vést cesta k úspěchu. Loni jsme ve druhém semifinálovém utkání doplatili na slabší fyzickou kondici některých hráčů, což se nyní doufám nebude opakovat. I když jsme letos v našich vzájemných zápasech měli lepší bilanci, nic to neznamená, protože Final four je úplně odlišné. Přesto věřím, že tentokrát budeme tím šťastnějším týmem my.


Jiří Havlásek